پلیس ایران تهدید کرد با فعالان مجازی برخورد می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرمانده انتظامی پایتخت ایران از «احضار و برخورد قاطع و قانونی» پلیس با افرادی که به گفته این مقام «در فضای مجازی شئونات اسلامی را رعایت نمی کنند»، خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، جمعه 21 اوت 2020 حسین رحیمی با تهدید فعالان فضای مجازی گفت: «همه افراد اعم از زن و مرد باید بدانند که چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی باید شئونات را رعایت کنند؛ اگرچه رعایت شئونات، زن و مرد ندارد اما بعضا شاهدیم که بعضی از آقایان رعایت نمی‌کنند».

او در توجیه این نوع از سرکوب آزادی شهروندان در فضای مجازی اظهار کرد: «در حال حاضر فضای مجازی به فضایی عمومی تبدیل شده و به گونه‌ای است که منظر عمومی لحاظ می‌شود؛ بنابراین رعایت شئونات در فضای مجازی از الزامات و واجبات است».

رحیمی از برخورد با دهها نفر از افرادی که شئونات را رعایت نمی کردند خبر داد و گفت: «در این بین افراد مشهور، معروف و مطرح هم وجود داشتند که بنابر تخلفی که در فضای مجازی داشتند، پلیس آنها را احضار کرده و برابر قانون و مقررات با آنها برخورد داشته است».

به گفته او سایت‌ها و شبکه‌هایی نیز وجود داشتند که با توجه به تخلف و عدم رعایت شئونات، مدیرانشان به پلیس فتا و امنیت احضار شده و برخورد قانونی نیز با آنها انجام شده است.

رحیمی بار دیگر تهدید کرد که با «قاطعیت» با «هنجارشکنان» چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی، برخورد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم