شبه‌نظامیان حکومت اسلامگرای الوفاق در لیبی با گلوله به اعتراضات مردمی پاسخ دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبه‌نظامیان مسلح وابسته به تشکیلات دولت الوفاق شامگاه پنج‌شنبه 20 اوت 2020 به طور گسترده‌ای به سوی تظاهرکنندگانی که در اعتراض به نابسامانی‌های معیشتی و کاهش خدمات عمومی در کشورشان در شهر الزاویه در غرب طرابلس پایتخت لیبی دست به اعتراض مسالمت‌آمیز زده بودند، آتش گشودند.

در یک ویدیوی تصویربرداری شده فعالان گفتند افراد مسلح ناشناس وابسته به گروه شبه‌نظامی موسوم به« گروهان یکم» تحت فرماندهی محمد بحرون ملقب به «الفار» در شهر الزاویه به سوی تظاهرکنندگانی که علیه عملکرد دولت الوفاق اعتراض کرده بودند، گلوله جنگی شلیک کرده‌‌اند.

معترضان در شهر الزاویه لیبی به توقف ارائه خدمات عمومی به مردم و از جمله آن بحران برق و به تاخیر افتادن پرداخت حقوق‌ها و دستمزدها در کشورشان اعتراض کرده و شعارهای تندی را علیه تشکیلات الوفاق و نیروهای شبه‌نظامی وابسته به آن سر داده و خواستار طرد مزدوران خارجی تحت الحمایه ترکیه از لیبی و کناره‌گیری فایز السراج از قدرت شدند.

در پی بستن راه‌ها، آتش‌زدن لاستیک‌ها و اقدامات اعتراض‌آمیز تظاهرکنندگان علیه موج گرسنگی و عدم دریافت دستمزدها در شهر الزاویه لیبی این شهر همچنان شاهد تنش‌هایی است و در این راستا معترضان خواستار پرداخت دستمزدهایشان و فراهم شدن امکانات ضروری و تغییر مسئولان محلی این شهر شدند.

از سویی در کشور نفت‌خیز لیبی ادامه این تظاهرات اعتراض‌آمیز نشان از وخامت اوضاع معیشتی و اقتصادی در این کشور است.

این در حالی است که بسیاری از مردم لیبی دولت الوفاق و گروههای شبه‌نظامی وابسته به آن را مسئول وخامت اوضاع زندگی روزمره و گسترش فساد در کشورشان دانسته و ضمن ابراز نارضایتی نسبت به ادامه این روند به طور مسالمت آمیز اعتراض کردند اما با موجی از خشونت از سوی شبه‌نظامیان وابسته به الوفاق مواجه شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم