داعش مسئولیت کشته شدن 4 نظامی روسیه در دیرالزور سوریه را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و سوریه، داعش، شامگاه پنج‌شنبه اوت 2020 مسئولیت بمب‌گذاری دو روز گذشته در مسیر گشت نظامی روسیه در نزدیکی شهر دیر الزور در شرق سوریه که منجر به کشته شدن 4 نظامی روسی و از جمله آن یک افسر عالی‌رتبه ارتش روسیه با رتبه سرلشکر شده است را بر عهده گرفت.

در این بمب‌گذاری که گروه داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته علاوه بر کشته شدن 4 تن از نیروهای روسی چند تن دیگر از نظامیان روسی نیز مجروح شده‌اند.

خبرگزاری «اعماق» متعلق به گروه داعش در بیانیه‌ای شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرد که یک نیروی گشت روسی در حین انجام ماموریت به میدان مین کارگذاشته شده توسط عناصر گروه (داعش) برخورد کرده که در نتیجه آن 4 نظامی روسیه از جمله یک افسر بلند پایه ارتش روسیه با رتبه سرلشکری کشته شده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.

در این بیانیه آمده است که عناصر داعش نیز در همان منطقه یکی از فرماندهان گروه موسوم به «دفاع ملی» وابسته به مسکو را به همراه چند تن از محافظانش هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن او و چند تن از نیروهای گارد حفاظت او شد.

شایان ذکر است روسیه سه شنبه اعلام کرده بود که یکی از ژنرال‌هایش در انفجار بمب دست‌ساز محلی کنارجاده‌ای که در مسیر نیروی گشت روسی کارگذاشته شده بوده به همراه 3 تن دیگر جان خود را از دست داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم