وزارت کشاورزی افغانستان: امسال حاصلات انجیر در هرات به هشت هزار تن خواهد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت زراعت(کشاورزی) افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، امسال حاصلات انجیر در ولایت هرات در غرب این کشور به هشت هزار تٌن خواهد رسید.

در این اعلامیه آمده، شکرالله امینی مدیر عمومی باغداری ریاست زراعت ولایت هرات می‌‌گوید این آمار افزایش هفت درصدی حاصلات انجیر در این ولایت را در مقایسه به سال گذشته نشان می‌دهد.

Advertisement

امینی اضافه کرد، 370 هکتار زمین در ولایت هرات باغ‌های انجیر است که بیش‌ترین باغ‌های تحت کشت انجیر در ولسوالی‌های زنده‌جان، انجیل، غوریان و گذره این ولایت می‌باشد که حدود 90 درصد آن تنها در ولسوالی زنده جان این ولایت تولید می‌شود.

امینی علاوه کرد: «این میوه، حدود 80 درصد آن به شکل تازه به بازار‌‌های هرات و ولایات هم‌جوار عرضه می‌شود و 20 درصد آن نیز پروسس و خشک می‌شود».

وی اظهار کرد، نژادهای مشهور انجیر، شامل نژاد محلی به نام انجیر زرد و سیاه است که نوع سیاه آن بیش‌ترین ساحه و بازار را در ولایت هرات دارد.

شایان ذکر است که انجیر از نظر اقتصادی، جایگاه خوبی را در بازار به خود اختصاص داده است و قیمت فروش آن در مقایسه با سایر میوه‌جات متمایز است. معمولاً قیمت اوسط هر کیلو انجیر در بازار ولایت هرات در غرب افغانستان 60 روپیه افغانی می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم