طالبان: در زمان حاکمیت کامل ما کشت مواد مخدر در افغانستان صفر بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان پنج‌شنبه 20 اوت در توییتی نوشت، در زمان حاکمیت کامل این گروه در افغانستان، کشت مواد مخدر در این کشور صفر بود.

مجاهد در ادامه نوشت، حضور آمریکا در افغانستان و تلاش «غلامان داخلی آنها» باعث شد که در 19 سال گذشته هر سال افغانستان به سطح جهان کشور درجه یک تولید کننده مواد مخدر ثابت شود.

Advertisement

سخنگوی طالبان اضافه کرد: «زندانیان ما در تجارت و انتقال مواد مخدر هیچ نوع رول ندارند».

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان روز گذشته در گفت‌وگو با روزنامه «تایمز» گفته بود، با رهایی 400 زندانی طالبان، قاچاق مواد مخدر در سطح بین‌المللی افزایش خواهد یافت و موجی از مواد مخدر وارد بریتانیا و اروپا خواهد شد.

غنی تاکید کرد پس از رهایی 400 زندانی طالبان، رهبران کشورهای اروپا و آمریکا مسئول پیامدهای آن خواهند بود.

شایان ذکر است که پس از فیصله لویه جرگه مشورتی صلح مبنی به رهایی 400 زندانی «خطرناک» طالبان، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان 9 روز پیش فرمان رهایی آنها را صادر کرد که تا کنون 80 تن از این زنداینان آزاد شده و روند رهایی 320 زندانی دیگر متوقف شده است.

منابع در حکومت افغانستان به شبکه طلوع نیوز گفته اند، تا زمانی که 22 سرباز کماندو(ویژه) زندانی دولت افغانستان از سوی طالبان رها نشوند، روند رهایی 320 زندانی جنجالی طالبان متوقف خواهد بود.

منابع می‌گویند که استرالیا و فرانسه بر رهایی شش تن از این زندانیان ملاحظه دارند و به‌همین دلیل روند رهایی 320 زندانی طالبان با مشکل روبه‌رو شده‌است.

این منابع تاکید کردند که آمریکا در حال‌ رأی‌زنی با فرانسه و استرالیا ازبهر چگونگی رهایی این شش زندانی طالبان است.

رهبران کشورهای فرانسه و استرالیا از حکومت افغانستان خواستند این شش زندانی طالبان را که به کشتن اتباع‌شان دست داشته‌اند رها نکند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم