.
.
.

رضا خندان: حال نسرین ستوده وخیم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همسر نسرین ستوده از وخامت حال همسر خود در زندان خبر داد. ستوده که پیش از این برای اعتراض به دستگیری دخترش دست به اعتصاب غذا زده بود بر اساس اظهارات رضا خندان با وخیم شدن حالش به بهداری زندان اوین منتقل شده است.

رضا خندان شامگاه چهارشنبه 20 اوت 2020 در صفحه خود در فیس‌بوک اعلام کرد که حال نسرین ستوده وخیم شده و عصر چهارشنبه به بهداری زندان اوین منتقل شده است.

او در ادامه افزود: «یکی از همبندهای نسرین که امروز به مرخصی آمد، گفت که نسرین قصد داشت در اعتراض به بازداشت مهراوه (دخترش) از خوردن مایعات هم خودداری کند».

نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر است.

او عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان و انجمن حمایت از حقوق کودکان بوده و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانیِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام را بر عهده داشته ‌است. ستوده در سال 2008 برنده جایزه حقوق بشر «سازمان حقوق بشر بین‌الملل» شد.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده پیش از این، در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرد که دادستان تهران تمامی حساب‌های بانکی نسرین را مسدود کرده است.

از 11 اوت، نسرین ستوده در اعتراض به «شرایط ظالمانه زندان و بی‌پاسخ ماندن مکاتبات و مطالبات قانونی زندانیان» و قرار داشتن سرنوشت و حقوق قانونی زندانیان در دست بازجویان دست به اعتصاب غذا زده‌است.

سازمان گزارشگران بدون مرز گزارش داد که مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده 17 اوت به دادسرای اوین احضار شده ‌است. این سازمان با ابراز نگرانی از بازداشت احتمالی مهراوه خندان، علت این رفتارها را «فشار بیشتر» بر نسرین ستوده دانسته که «با خواست آزادی زندانیان سیاسی، اعتصاب غذا کرده‌ است».

در گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد آمده که مهراوه خندان توسط پنج مامور امنیتی بازداشت شده و ماموران رضا خندان را نیز بازداشت کردند. مهراوه خندان، ساعاتی بعد با قرار کفالت آزاد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم