.
.
.

تاکید سخنگوی ارتش ملی لیبی بر آمادگی برای مقابله با توسعه‌طلبی‌ ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی چهارشنبه 19 اوت 2020 با اعلام این‌که نیروهای ترکیه با حمایت مالی و نظامی قطر کنترل بنادر طرابلس پایتخت، مصراته و الخمس را به دست گرفته‌اند، تاکید کرد که ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر آماده مقابله با توسعه‌طلبی‌ها و اقدامات تجاوزکارانه ترکیه در لیبی است.

به گزارش العربیه سرلشکر احمد المسماری در کنفرانسی خبری بر شبکه اجتماعی «فیسبوک» با اشاره به تجمع نیروهای «دشمن» در دو منطقه بوقرین و زمزم تاکید کرد که ارتش لیبی به خوبی مسلح شده و از پوشش هوایی راداری لازم در تمام خاک لیبی برخوردار است.

المسماری در ادامه تاکید کرد که نیروهای ارتش ملی لیبی آمادگی کامل برای مقابله با هر نیرویی را دارد و از نیروهای دشمن و طرف‌هایی که به نمایندگی از آنها در لیبی می‌جنگند، هراسی ندارند.

او گفت که ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی فرمان بازگشایی میادین نفتی و از سرگیری صادرات نفت را صادر نکرده بلکه تنها دستور تخلیه نفت و مشتقات آن از مخازن بنادر نفتی و صادرات آن به خارج را داده است.

المسماری در ادامه گفت که مناطق سرت و الجفره مناطق خلع سلاح شده‌ای نیستند. او با اشاره به این‌که در شرایط کنونی شهر سرت امن است، افزود که ترکیه شهر مصراته را به پایگاهی اداری خود برای آموزش و مسلح‌کردن شبه‌نظامیان تبدیل کرده و در این راستا با ادامه توسعه‌طلبی‌هایش به بندر الخمس رسیده که بزرگترین پایگاه دریایی لیبی در آن واقع است.

المسماری با تاکید بر آمادگی‌های کامل ارتش در همه زمنیه‌های هر گونه سخن درباره خلع‌سلاح بودن منطقه سرت را تلاش برای واگذاری این شهر به نیروهای اشغالگر ترکیه عنوان کرد.

سخنگوی ارتش ملی لیبی تاکید کرد که ارتش ملی لیبی حتی یک بند انگشت هم از شهر سرت و غرب آن عقب‌نشینی نخواهد کرد و به مجهز شدن و آمادگی‌های لازم در این منطقه ادامه می‌دهد.

المسماری همچنین همه طرح‌های ابتکاری و توافق‌نامه‌‌های امضا شده میان تشکیلات الوفاق به رهبری فایز السراج با ترکیه‌ را برای کشورش فاقد اعتبار دانسته و نشست اخیر وزرای دفاع ترکیه و قطر با السراج رئیس دولت الوفاق را «اعلام جنگ» علیه لیبی دانست.

سخنگوی ارتش ملی لیبی همچنین ضمن اتهام قطر و ترکیه به بسیج نیروهای تندرو و اعزام‌ مزدوران پیکارجوی خارجی به لیبی گفت که تاکنون نزدیک به 30 هزار مزدور توسط ترکیه و قطر برای مشارکت در جنگ به لیبی انتقال داده شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم