رئيس جمهور مصر از ارتش خواست تا برای انجام هر ماموریتی آماده باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، روز چهارشنبه 19 اوت از ارتش این کشور خواست که همچنان به حفظ بالاترین سطح آمادگی رزمی خود برای انجام هرگونه ماموریتی در راستای حفظ امنیت ملی مصر ادامه دهد.

رئیس جمهوری مصر در جلسه‌ای که روز چهارشنبه با فرمانده ارتش و رئیس بخش مهندسی و رئیس امور مالی نیروهای مسلح این کشور برگزار کرده بود، از ارتش این کشور خواست تا موقعیت رزمی را در بالاترین سطح آمادگی نگه دارد و برای انجام هرگونه وظیفه‌ای یا ماموریتی برای حفاظت از امنیت ملی مصر آماده باشد.

Advertisement

این جلسه در واکنش به تحرکات اخیر ترکیه در لیبی و همچنین با توجه به چالش‌های فعلی منطقه برگزارشده است .

گفتنی است که ارتش مصر در میان ارتش‌های منطقه خاورمیانه و جهان به عنوان یکی از قویترین ارتش‌ها به شمار می‌رود و دارای ظرفیت بزرگی در زمینه تخصص‌های مختلف و سیستم‌های تسلیحاتی است.

رئیس جمهوری مصر از تلاش‌ها و ایثارگری‌های نیروهای مسلح که برای «دفاع از وطن، حفظ امنیت و ثبات مصر» انجام می‌دهند تشکر و قدردانی کرد.

در پی بالا گرفتن تنش میان قاهره و آنکارا در باره بحران داخلی لیبی و افزایش دخالت ترکیه در منطقه مدیترانه، عبدالفتاح السیسی در ماه ژوئیه تهدید کرد که ارتش مصر در صورت لزوم وارد خاک لیبی خواهد شد.

همزمان با این تهدید پارلمان مصر طی جلسه‌ای که به صورت محرمانه روز دوشنبه 20 ژوئیه 2020 برگزار شد، اعلام کرد، با اعزام نیروی نظامی برای ماموریت جنگی در خارج از مرزهای این کشور موافقت کرده است.

پارلمان مصر اعلام کرد که این موافقت برای مقابله با چالش‌هایی پیش‌روی که تهدیدی برای امنیت ملی مصر تلقی می‌شود، انجام گرفت.

بیانیه‌ همچنین افزود: «پارلمان با اعزام نیرو به خارج برای دفاع از امنیت ملی مصر بویژه در مرز استراتژیک غربی و همچنین به منظور رویارویی با اقدامات شبه نظامیان جنایتکار و عناصر تروریستی خارجی، موافق است.

پارلمان مصر تأکید کرد: «ملت مصر در طول تاریخ خود ملتی صلح‌جو بوده است اما در عین حال هر گونه اقدام خصمانه‌ای که حقوق این ملت را نقض یا امنیت ملی را تهدید کند را نمی‌پذیرد».

پارلمان تاکید کرد، ملت مصر قادر است از منافع خود، برادران عرب خود و همسایگانش در برابر هر گونه خطر و تهدید دفاع کند و نیروهای مسلح و رهبری این کشور مجوز قانونی برای تعیین زمان و مکان پاسخگویی و مقابله با این خطرات و تهدیدها را دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم