طرح استیضاح وزیر ورزش ایران کلید خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نماینده شهرستان فریمان در مجلس شورا از کلیدخوردن طرح ‌استیضاح وزیر ورزش و جوانان ایران خبر داد.

«خبرگزاری فارس» روز چهارشنبه 19 اوت 2020 به نقل از سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در گزارشی عنوان کرد «این استیضاح تاکنون به امضای 15 نفر نمایندگان رسیده و حداقل امضاء‌ها را برای طرح کسب کرده است.»

Advertisement

در ادامه این گزارش قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد «این استیضاح در ارتباط با موضوع قرارداد مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران است. البته ما ‌به خاطرمسائل پیش آمده در قرارداد ویلموتس از وزیر ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در قالب ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس شکایت هم کرده‌ایم.»

به گفته فارس «قرارداد منعقد شده فی‌مابین فدراسیون فوتبال ایران و مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران حاوی ایرادات فنی و حقوقی فراوان بوده است و از سوی دیگر مبلغ قرارداد و نحوه انتخاب وی مشخص نیست و منجر به خسارت تاریخی به اموال عمومی شده است.»

گفتنی است مارک ویلموتس به دلیل عمل نکردن فدراسیون فوتبال ایران به تعهداتش از تیم ملی این کشور جدا شد و به علت دریافت نکردن مطالباتش به فیفا شکایت کرد. بر اساس رای فیفا ایران به پرداخت غرامت 6 میلیون و 137 هزار و 500 یورو با احتساب پنج درصد جریمه به علاوه پنج هزار فرانک هزینه دادرسی، محکوم شده است.

ویلموتس تنها در چهار بازی رسمی تیم ایران را رهبری کرد که تیم‌ملی در دو بازی به عراق و بحرین باخت. حالا بعضی از کاربران هزینه باخت به عراق را با هزینه جنگ با این کشور و خسارات آن مقایسه می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم