سازمان جهانی بهداشت: هنوز واکسنی طبق معیارهای این سازمان برای کرونا وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دفتر منطقه‌ای خاورمیانه سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه 19 آگوست 2020 در یک نشست خبری اعلام کرد هنوز هیچ واکسنی که معیارهای مناسب را داشته باشد، برای کرونا وجود ندارد.

دکتر رنا الحجه مدیر برنامه‌های سلامت سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه گفت که در حال حاضر به شرایط دشواری در سطح جهان رسیده‌ایم، زیرا که تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به 21 میلیون نفر رسیده و در خاورمیانه هم به مرز 2 میلیون نفر نزدیک شده‌ایم ولی هنوز برای کنترل کرونا دیر نشده و امیدواری زیادی داریم که واکسن کارایی برای کووید19 پیدا شود.این مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: «هنوز هیچ واکسنی برای کرونا که معیارهای سازمان جهانی بهداشت را داشته باشد، وجود ندارد، اما تلاش‌های زیادی در سرتاسر جهان برای یافتن واکس کارا و امن در جریان است و سازمان با شرکت‌ها و نهادهای حامی این موضوع در حال همکاری است.

تا کنون 29 واکسن در مرحله آزمایشی وجود دارد و 138 واکسن دیگر هم در مرحله پیش از بررسی‌های بالینی قرار دارند. 9 واکسن هم نتایج امیدبخشی از خود نشان داده‌اند و در حال حاضر در حال گذراندن مراحل آزمایشی دوم و سوم هستند.»

دکتر رنا الحجه پیش‌بینی کرد که تا پایان سال 2020 واکسن کارایی پیدا شود و در سال 2021 در اختیار همگان قرار گیرد، اما کشورها همچنان باید بیماری را زیرنظر داشته باشند و افراد مبتلا را شناسایی، قرنطینه و درمان کنند.

او درباره واکسن روسیه هم گفت که توسعه یک واکسن در مرحله بررسی‌های بالینی 3 مرحله دارد و در مرحله سوم نیاز به ده‌ها هزار آزمایش روی انسان است و واکسن روسیه هنوز در مرحله سوم قرار دارد و سازمان با نهادهای ذی‌ربط در روسیه در تماس است تا اطلاعات بیشتری دریافت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم