حلالیت طلبی رئیس بنیاد مستضعفان پس از اتهام سپاه، ارتش و دیگران به ملک‌خواری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان ایران که چندی پیش سپاه، ارتش و چند شخص و سازمان دیگر را به «تصرف» املاک مردم متهم کرده بود، با عقب‌نشینی ناگهانی از موضع سابق خود و پس گرفتن سخنانش، ضمن عذرخواهی، گفت «خطا» کرده و «حلالیت می‌طلبد».

سخنان فتاح در تلویزیون ایران در شب 8 اوت باعث جنجال شده بود. او از حدود 10 شخص حقیقی و حقوقی از جمله روسای جمهور فعلی و قبلی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، سپاه، ارتش و مرکز پژوهش‌های مجلس نام برد و با ذکر آدرس زمین و ملک و قیمت آن گفت، هر کدام ملک چند صد میلیارد تومانی را تصرف کرده و بابت آن پولی نپرداخته‌اند.

به‌طوری که با چنین اتهاماتی فتاح به تنهایی چندین جبهه علیه چندین شخصیت حقیقی و حقوقی گشود.

اما در ویدئوی مصاحبه تازه او با شبکه خبر، پرویز فتاح به‌طور غیر منتظره‌ای سخنان قبلی خود را پس می‌گیرد و می‌گوید: «این افراد و سازمان‌هایی که اسم بردم، استفاده شخصی نداشتند؛ این خطای بنده بود که آنجا خیلی تیتروار و کوتاه گفتم، چون فرصت باز کردن مسئله نبود؛ بعضاً شاید اطلاعات بنده اصلاً ناقص عنوان شد، یا خطای کلام بنده یا نتوانستم جانب انصاف را رعایت کنم، یا غیردقیق عنوان کردم؛ الان با ضرس قاطع عرض می‌کنم هیچ‌کدام از این اشخاص و سازمان‌ها انصافاً، بینی و بین‌الله استفاده شخصی از این املاک نداشتند؛ آنها همکاری لازم را کردند، ولی به نتیجه نهایی نرسیده بود.»

پرویز فتاح از چه کسانی نام برده بود؟

او به‌طور خاص در پایان عذرخواهی خود از غلامعلی حدادعادل، معصومه ابتکار و شهیندخت مولاوردی نام برد و گفت: «از اینجا می‌خواهم از همه آن عزیزان و سازمان‌ها عذرخواهی و طلب حلالیت کنم. جواب‌هایی که آن اشخاص دادند، متین و با وقار بوده و بنده به دیده منت از آنها می‌پذیرم.»

گفتنی است که تقریباً تمام نهادها و اشخاصی که پرویز فتاح دو هفته پیش از آنها نام برده بود، اطلاعیه دادند و موضوع را تکذیب کردند. بعضی از این نهادها از جمله مرکز پژوهش‌های مجلس و غلامعلی حداد عادل اعلام کردند که به دستور رهبر ایران این املاک را در اختیار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم