جنگنده‌های ترکیه بار دیگر منطقه دهوک در شمال عراق را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبرنگار العربیه در عراق روز چهارشنبه 19 اوت گزارش داد که جنگنده‌های ارتش ترکیه امروز بار دیگر دو منطقه کوهستانی در استان «دهوک» واقع در شمال عراق را بمبارن کرده‌اند.

طبق این گزارش شعبان خلیل یکی از مسئولان عراقی در شهرک «دینارته» شمال فرمانداری عقره از توابع استان دهوک گفت جنگنده‌های ترکیه روستای کافلکا شمال غرب عقره را بمباران کردند.

Advertisement

خلیل در مصاحبه مطبوعاتی خود با بیان بی اطلاعی از تلفات ناشی از این حملات که اردوگاه های پ.ک.ک در مجاورت این روستا را هدف قرار داده بودند، تأکید کرد که روستاییانی که در مزارع خود مشغول فعالیت بودند، هنگام بمباران به شدت از احتمال وقوع آتش سوزی در مزارع و جنگل‌های بر اثر انفجار بمب‌ها وحشت زده شده بودند.

جمعه گذشته نیز جنگنده‌های ترکیه خاک عراق به ویژه شمال استان دوهوک در اقلیم کردستان را بمباران کردند.

حمید زبیر ، مسئول منطقه بامرنی، در شمال استان دوهوک، روز جمعه گفته بود که هواپیماهای ترکیه قبل از ظهر روزیک اتومبیل حامل اعضای «پ.ک.ک» را در روستای آرادن ، شرق این منطقه هدف قرار دادند.

او گفت ایتن بمباران به کشته شدن 2 تن از کردهای پ.ک.ک و زخمی شده یک نیروی دیگر شد.

به گزارش روزنامه عراقی «الصباح»هیئت مأموربرای کمک‌های سازمان ملل متحد به عراق (یونامی) روز پنج شنبه گذشته تأکید کرد که تشدید درگیری ترکیه و کردها در شمال عراق و ادامه تلفات جانی باعث بر روند کمک رسانی تاثیر گذاشته و با نگرانی زیادی شده است».

او از دو طرف ارتش ترکیه و «پ.ک.ک» خواست تا حاکمیت ملی عراق را محترم بشمارند و به گفت‌وگو برای حل اختلافات خود روی آورند.

سازمان یونامی اعلام کرد که آغاز گفت‌وگو میان طرف‌های درگیر در ترکیه بهترین وسیله برای تأمین امنیتی پایدار در مرزهای ترکیه و همسایه‌اش عراق خواهد شد.

در همین راستا وزرای خارجه کشورهای عربی نیز روز پنجشنبه حمله ترکیه به خاک عراق را محکوم کردند.

ارتش ترکیه مدعی است که هدف از عملیات در شمال عراق پاکسازی این مناطق از حضور پیشمرگه‌های پ. ک. ک است.

حزب کارگران کردستان ترکیه یا «پ. ک.ک» حدود چهار دهه است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی آنکارا می‌جنگد.

این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و واشنگتن به عنوان گروه تروریستی شناخته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم