اتریش دو میلیون یورو برای مبارزه با کرونا به افغانستان کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت امور خارجه افغانستان به تازگی با نشر اعلامیه‌ای نوشت، که کشور اتریش دو میلیون یورو برای مبارزه با ویروس کرونا به این کشور کمک می‌کند.

در این اعلامیه آمده که این موضوع را الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش در گفت‌وگوی تلفنی با محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان گفت و وعده داد که کشورش آماده است تا در زمینه ارتقای ظرفیت مسلکی داکتران(پزشکان) افغان نیز از طریق ویدئو کنفرانس همکاری کند.

در این اعلامیه ذکر شده، الکساندر شالنبرگ در ادامه صحبت‌هایش به روند صلح افغانستان اشاره کرد و اعلام حمایت نمود.

براساس این اعلامیه: «وزیر امور خارجه اتریش با ستایش از تلاش‌های دولت افغانستان برای آغاز مذاکرات، پیرامون حمایت دولت آن کشور بر حفظ جمهوری اسلامی، دموکراسی، آزادی‌ها و حقوق اتباع و دستآوردهای 19 سال گذشته به آقای اتمر اطمینان داد».

در همین حال، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان در این گفت‌وگوی تلفنی در مورد آزادی زندانیان باقی‌مانده طالبان و ضرورت کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس صحبت کرد.

گفتنی است قرار بود که مذاکرات بین‌الافغانی به زودی آغاز شود، اما صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان دوشنبه 17 اوت امسال در نشست خبری در کابل گفت، طالبان زندانیان حکومت افغانستان را رها نکرده اند و به همین دلیل دولت نیز روند آزاد سازی زندانیان طالبان را متوقف کرده‌است.

نمایندگان طالبان همواره گفته اند که مذاکرات بین‌الافغانی زمانی شروع خواهد شد که روند رهایی زندانیان شان پایان یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم