.
.
.

کشته شدن 2 سرباز سوری در حمله هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی در شمال شرق قامشلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سورسه روز دوشنبه 17 اوت اعلام کرد که نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا طی حمله هوایی یک مرکز بازرسی متعلق به ارتش سوریه در شمال شرقی قامشلی را مورد هدف قرار دادند

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، در این حمله 2 سرباز سوری کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

رامی عبد الرحمان مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت كه جنگنده‌های ائتلاف بین المللی یک ایستگاه بازررسی که یک كاروان نظامی متعلق به نیروهای ائتلاف را متوقف کرده بود، را در جنوب فرودگاه قامشیلی هدف قرار دادند

او گفت که قبل از حمله جنگنده‌های ائتلاف بین نیروهای ائتلاف و ایستگاه بازرسی ارتش سوریه تبادل آتش انجام شده بود.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی سوریه سانا به نقل از یک منبع نظامی نیز اعلام کرد، پاسگاه‌های ارتش سوریه مانع ورود خودروهای و زره‌های گشت آمریکایی در اطراف قامشلی به این منطقه شدند که این امر به درگیری و سپس حمله جنگنده‌های ائتلاف بین المللی منجر شد.

این منبع افزود: «افرادی از نیروهای گشت‌زنی آمریکایی ابتدا دست به شلیک آتش کرده و پس از حدود 30 دقیقه دو فروند بالگرد آمریکایی با مسلسل‌های سنگین به پرسنل پاسگاه حمله کردند که منجر به کشته شدن یک سرباز و زخمی شدن دو نفر دیگر شد».

این در حالی است که مرکز فرماندهی نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا هنوز در باره این حمله اظهار نظری نکرده است.

کردهای سوریه از سال 2012، بخش بزرگ استان حسکه در شمال شرقی این کشوررا به کنترل خود درآوردند. اما چند روستا در حومه شهرهای قامیشلی و حسکه تحت کنترل جنگجویان وفادار به رژیم اسد باقی مانده است.

کردها از همپیمانان نزدیک ایالات متحده در جنگ علیه داعش بودند به همین دلیل آمریکا تاکنون از آنها در برابر ترکیه و رژیم اسد حمایت کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در اواخر سال 2019 طرحی را برای خروج نیروهای کشورش از سوریه تصویب کرد اما وی بعدا به دلیل فشار اعضای دولت تصمیم گرفت که حدود هزار سرباز را برای اطمینان از تسلط آمریکا بر میادین نفتی توقیف شده در شمال شرقی سوریه نگه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم