.
.
.

پارلمان لیبی: علیه هر طرفی که نهادهای قانونی را به رسمیت نشناسد اقدام خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که ترکیه همچنان به دخالت در لیبی ادامه داده و در دفاع از دولت الوفاق در جنگ در برابر ارتش ملی لیبی، مزدوران و سلاح‌های بیشتری را به این کشور اعزام می‌کند، پارلمان لیبی یکشنبه 16 اوت 2020 از «هر گونه اقداماتی که وحدت لیبی را از طریق بازگرداندن استعمار تهدید کند»، هشدار داد.

به گزارش العربیه پارلمان لیبی یکشنبه با اعلام این که علیه هر طرفی که نهادهای قانونی را به رسمیت نشناسد اقدام خواهم کرد، افزود که « اقدامات بازدارنده‌ای را علیه کشورها و طرف‌هایی که با غیر از نهادهای حکومتی در لیبی تعامل می کنند» اتخاذ خواهد کرد.

پارلمان لیبی همچنین با بیان این‌که خود یا هیأت نمایندگی آن تنها نماینده مشروع است تاکید کرد که «هیچ طرف غیر انتخاب شده‌ای حق ندارد خود را به عنوان نماینده مردم جا بزند».

از سویی و علی‌رغم فراخوان‌های بین‌المللی مبنی بر ضرورت توقف اعزام جنگجویان خارجی به لیبی و از جمله فراخوان اخیر ایالات متحده آمریکا برای خروج همه مزدوران خارجی از لیبی، آنکارا اما همچنان در حمایت از تشکیلات الوفاق به لیبی پیکارجو اعزام می‌کند.

در همین راستا بنا به اطلاعات دریافتی از سوی «العربیه» یک هواپیمای باربری ترکیه که حامل تعدادی از مزدوران سوری بود در شهر مصراته فرود آمده است.

از طرفی درگیری‌های مسلحانه‌ای برای ساعت‌های معدودی میان تعدادی از گروههای شبه‌نظامی مسلح الوفاق در داخل طرابلس پایتخت لیبی و پیش از این‌که به حالت عادی بازگردد، ادامه یافت.

در این رابطه سایت «ایتامیل رادار» متخصص در رصد و دنبال کردن مسیرهای پروازی اعلام کرد که یک هواپیمای نظامی ترکیه که یکشنبه از فرودگاه غازی عینتاب در جنوب ترکیه به پرواز درآمده در فرودگاه شهر مصراته فرود آمده است.

احتمال آن می‌رود طی این پرواز گروه جدیدی از مزدوران سوری از غازی عینتاب به لیبی انتقال داده شده باشند جایی که بنا به دیدبان حقوق بشر سوریه ترکیه پادگان‌هایی را در آن برای آموزش نظامی پیکارجویان سوری دایر کرده است.

شایان ذکر است ارتش ملی لیبی پیش‌تر تاکید کرده بود که ترکیه همچنان به اعزام مزدوران و تجهیزات نظامی بیشتر به لیبی ادامه می‌دهد و در این راستا شهر مصراته را به پایگاهی برای فرماندهی عملیات و حمله به سوی منطقه هلال نفتی و نیز مراکز حیاتی شهر مصراته را به محل استقرار شبه‌نظامیان مسلح تبدیل کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم