.
.
.

سقوط هلی‌کوپتر نظامی ترکیه در شمال عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک.» روز پنجشنبه از انهدام یک هلی‌کوپتر نظامی ترکیه و کشته شدن تمام سرنشینان آن در شمال عراق خبر داد.

مرکز رسانه‌ای نیروهای مدافع خلق کرد (HPG)، شاخه نظامی پ.ک.ک. روز دوشنبه از انهدام یک فروند هلی‌کوپتر نظامی ترکیه در منطقه حفتانین در شمال استان دهوک در شمال عراق خبر دادند.

در این بیانیه آمده است: «نیروهای ما در ساعت 10 صبح عملیات نظامی را انجام دادند که طی آن هلی‌کوپترهایی از نوع سیکورسکی در میدان جارجلا در منطقه زاگروس را هدف قرار داده و آن را سرنگون کردند.»

در این بیانیه تاکید شده که 10 دقیقه پس از عملیات سقوط هلیکوپتر اول نیروهای پ.ک.ک توانستند هلی‌کوپتر دوم که از نوع سیکورسکی را هم هدف بگیرند و آن را وادار به فرار کنند.

مرکز اطلاع رسانی نیروهای مدافع خلق کرد پیش از این خبر، از کشته شدن 10 سرباز ترکیه در استان دهوک در منطقه مرزی عراق خبر داده بودند.

ترکیه هفته گذشته چندین بار مراکز کردهای عراق را هدف بمباران جنگنده‌های خود قرار داده بود.

مقامات عراق روز یکشنبه اعلام کردند، هرگونه سفر مقامات ترکیه به این کشور لغو و تمام گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها به روی شهروندان این کشور بسته خواهد شد.

دولت عراق هجوم ترکیه به داخل خاک این کشور را نقض «حاکمیت عراق» از سوی آنکارا تلقی کرد.

در حملات هفته گذشته ترکیه به شمال عراق سه افسر گارد مرزی عراق کشته شدند. اتحادیه عرب حملات ترکیه به خاک عراق را به شدت محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم