وال ستریت ژورنال: بسته جدیدی از تحریم‌های بزرگ آمریکا علیه رژیم اسد در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه آمریکایی وال ستریت ژورنال، روز دوشنبه 17 اوت در گزارشی به نقل از مقامات بلند پایه آمریکایی فاش کرد که واشینگتن در نظر دارد به زودی بسته جدیدی از تحریم‌های گسترده علیه افراد نزدیک به رژیم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه اعمال کند.

طبق این گزارش، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا در حال آماده کردن بسته گسترده‌ای از تحریم‌ها علیه دمشق است. تحریم‌ها بیشتر بر شبکه‌های پشتیبانی مالی خارج از سوریه متمرکز شده است

Advertisement

به گفته این منابع، هدف از تحریحم‌های جدید فشار به رژیم اسد برای مجبور كردن آن به قبول مذاکرات صلح با مخالفان است.

به نوشته وال استریت ژورنال، برغم دستاوردهای نظامی و سیاسی مهمی که رژیم بشار اسد ددر ماه های اخیر داشته است اما هدف قرار دادن شبکه‌های تامین مالی این رژیم در خارج و متوقف کردن فعالیت‌های مالی حامیان رژیم در سایر کشورها منجر به افزایش فشارهای بین‌المللی بر رژیم دمشق و مجبور کردن آن برای تن دادن به مذاکره برای صلح و انتقال سیاسی در این کشور خواهد شد.

برای اجرایی کردن این تحریم‌ها، یالات متحده آمریکا به دنبال کاهش توان مالی رژیم اسد در خارج، تحقیق درباره شبکه‌های شرکت‌های بین المللی مرتبط با این رژیم و تقویت تلاش‌های دیپلماتیک جهت فشار بیشتر به دولت‌ها از جمله متحدان ایالات متحده است

این فشارها برای قطع شریان مالی این رژیم دیکتاتور که تاکنون برای بقای خود بیش از نیم میلیون سوری را به قتل رسانده و چند میلیون دیگر را آواره کرده است.

این تلاش‌ها در چارچوب اقدامات وزارت خزانه‌داری و وزارت امور خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌ها بر 36 تن از شخصیت‌ها و شرکت‌های مرتبط با رژیم اسد طی دو ماه گذشته صورت می‌گیرد.

تحریم‌ها بیشتر بر اعضای خانواده اسد که از نظر ایالات متحده آنها هسته اصلی ساختار قدرت مالی رژیم سوریه را تشکیل می‌دهند، متمرکز شده است. تحریم‌های جدید شامل پسر و همسر بشار اسد که در بریتانیا متولد شده است.

مقامات آمریکایی می‌گویند همسر بشار اسد بر شبکه گسترده‌ای از فعالیت‌های مالی و تجاری وابسته به رژیم نظارت دارد.

دولت ترامپ طبق قانون «قیصر» یا قانون حمایت از غیرنظامیان سوریه، مجازات‌هایی بر اعضای خانواده اسد و دیگر افراد نزدیک به رژیم اسد که به خشونت علیه غیرنظامیان سوری متهم‌اند، اعمال کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم