محرومیت خواهران منصوریان به علت انتقاد از ووشوکار دوپینگی مورد حمایت سپاه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فدراسیون ووشوی ایران اعلام کرد به علت شکایت مریم هاشمی ووشوکار دوپینگی مورد حمایت سپاه علیه شهربانو و سهیلا منصوریان دو خواهر ووشوکار برجسته ایرانی، آنها را از ادامه فعالیت محروم کرد. طی این حکم شهربانو منصوریان به مدت 20 ماه و سهیلا منصوریان به مدت 8 ماه از حضور در میادین ورزشی محروم خواهند بود.

فدراسیون ووشوی ایران با صدور بیانیه‌ای علت این تصمیم را فعالیت شهربانو و سهیلا منصوریان در حین تمرینات در اماکن عمومی ورزشی از قبیل مجموعه ورزشی انقلاب و چیتگر و همچنین نشر و بازنشر آن در فضای مجازی که از نظر این فدراسیون «تخلف» به شمار می‌آید، عنوان کرد.

Advertisement

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 15 اوت 2020 این فدراسیون در ادامه، اعتراض این ورزشکاران به انتخابات و برخی فعالیت‌هایی که از نظر خواهران منصوریان همراه با تخلف بوده را با عنوان «اظهارات خلاف واقع، افترا و توهین، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نسبت به فعالیت‌های فدراسیون ووشو ایران» خواند که مجازات محرومیت را برای این ورزشکاران در پی داشت.

بر اساس حکم صادر شده شهربانو منصوریان به مدت 20 ماه و سهیلا منصوریان به مدت 8 ماه محرومیت از حضور در میادین ورزشی محروم شدند.

فدراسیون همچنین اعلام کرد که «شکایت مریم هاشمی علیه شهربانو و سهیلا منصوریان» یکی دیگر از مواردی است که باعث محکومیت این ووشوکاران شده است.

گفتنی است، مریم هاشمی عضو تیم ملی ووشوی ایران از جمله ورزشکارانی است که مورد حمایت سپاه پاسداران قرار دارد و چند سال پیش نیز مدال خود را به رهبر ایران اهدا کرد.

این ورزشکار، 7 اوت به علت مثبت شدن نتیجه آزمایش دوپینگش، توسط فدراسیون جهانی به مدت 4 سال از ادامه فعالیت محروم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم