ائتلاف عربى: رهگيرى و سرنگونى پهپادها در يمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که نیروهای ائتلاف عصر امروز شنبه 15 آگوست، موفق شدند چند فروند هواپیمای بدون سرنشین شبه‌نظامیان حوثی را که از صنعا پایتخت یمن به پرواز درآمده بود، در اراضی این کشور رهگيرى و سرنگون کنند.

المالکی در ادامه افزود نیروهای ائتلاف صبح پنجشنبه نیز یک پهپاد، که به سمت غیرنظامیان در شهر «خمیس مشیط» هدایت شده بود را سرنگون کردند.

Advertisement

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی نیروهای ائتلاف عصر پنج‌شنبه توانستند دو موشک بالستیک «شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران» که به صورت برنامه‌ریزی شده و عامدانه به قصد مورد هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی به سوی شهر خمیس مشیط شلیک شده بودند را رهگیری و منهدم کنند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی گفت حوثی‌های تروریست کماکان به نقض قانون بین‌المللی بشردوستانه پرداخته و به تلاش‌های ناکام‌شان برای مورد هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی و همچنین ادامه تهدید امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و تضعیف تلاش‌های سیاسی برای پایان دادن به کودتا و رسیدن به راه‌حل سیاسی شامل در یمن ادامه می‌دهند.

مالکی گفت که فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف با در نظر گرفتن قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی به اتخاذ تدابیر و اقدامات مناسب برای پاسخگویی به این حملات خصمانه و تروریستی ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم