.
.
.

کانال تلگرامی شرکت نیشکر هفت‌تپه از سوءقصد به جان نماینده کارگران خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کانال تلگرامی شرکت نیشکر هفت‌تپه با بیان اینکه 18 گلوله به منزل نماینده کارگران این شرکت شلیک شده، از سوءقصد به جان این نماینده خبر داد.

این کانال تلگرامی، جمعه 14 اوت 2020 با متهم کردن کارفرمای این شرکت او را مسئول انجام این اقدام معرفی کرد. بر اساس این گزارش نام نماینده کارگران «محمد خنیفر»، عنوان شده که در این حادثه به او اعضای خانواده‌اش آسیبی وارد نشده است.

در ادامه این گزارش آمده است که به علت حضور محمد خنیفر که پیش از این از کار اخراج شده طی هفته‌های اخیر در دادگاهی که علیه مدیران اختلاسگر این شرکت تشکیل شده، این سوءقصد تدارک دیده شده است.

کانال تلگرامی شرکت نیشکر هفت‌تپه همچنین گزارش داد که در اقدام دیگری، منزل یکی دیگر از نمایندگان کارگران به نام «یوسف بهمنی» نیز توسط عوامل کارفرما به آتش کشیده شد.

روز گذشته اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه وارد 60 امین روز خود شد. این کارگران 30 ژوئن 2020 تظاهرات در خیابان‌های شهر شوش را با راهپیمایی اعتراضی خود و با شعار «کارگر هفت تپه اتحاد اتحاد»، برگزار کردند و همکاران خود را به همبستگی فرا خواندند. کارگران همچنین شعار می‌دادند «مرگ بر روحانی، یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه و …» کارگران در حالیکه با صدای بلند شعار داده و کف می‌زدند خیابان‌های شهر شوش را به تصرف خود درآورده بودند.

خواسته کارگران «لغو فوری قرارداد واگذاری شرکت و جلوگیری از هرگونه خصوصی‌سازی دیگر، پرداخت فوری حقوق‌های معوق و بیمه کارکنان، بازداشت فوری اسد بیگی، محاکمه و اشد مجازات غارتگران بیت‌المال (اسدی و رستمی) و همچنین پرداخت مزایای عرفی برابر به تمامی پرسنل از جمله مطالبات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه» اعلام شده است.

«بازگشت به کار کارگران اخراج شده، قطع همکاری و بیرون رفتن کلیه مدیران بازنشسته از شرکت» نیز از دیگر مطالبات کارگران این شرکت اعلام شد. همچنین «مختومه شدن کلیه پرونده‌های قضائی کارگران در دادگستری شوش و اهواز» نیز یکی از مطالبات اصلی کارگران است.

امید اسدبیگی مالک و مدیرعامل این شرکت به جرم اختلاس و فساد مالی در حال گذراندن محاکمه دادگاهی خود است. «قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارزها، بیش از 1.4 میلیارد دلار» از جمله اتهامات اوست.

در یک مورد دیگر، اسدبیگی با شرکا قرارداد واردات خط تولید 18 هزار تُنی نیشکر به مبلغ 632 میلیون دلار را ثبت کرده که 345 میلیون دلار را دریافت کرده، در حالیکه ارزش واقعی این خط تولید 14 میلیون دلار بوده و دست آخر هیچ وارداتی هم صورت نگرفته است.

اقدام دیگر او، دریافت 380 میلیون دلار ارز مبادله‌ای برای واردات ربات‌های صنعتی برای بردهای الکترونیکی نیشکر هفت‌تپه بوده در حالیکه مجموع واردات بردهای الکترونیکی کل در این کشور از سال 2015 تا 2018 به میزان 51 میلیون دلار بوده است!

یک اتهام دیگر اسدبیگی، آلوده‌کردن مسئولان و پرداخت رشوه بوده است.