.
.
.

علم‌الهدی: حرم «ائمه» کانون شفاست شیطان وسوسه‌تان نکند از عزاداری عقب‌نشینی کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امام جمعه مشهد با تاکید بر این که یاد و عزای «سیدالشهدا» شفابخش است، خاطرنشان کرده که حرم «ائمه» کانون شفاست پس شیطان وسوسه‌تان نکند که از عزاداری عقب‌نشینی کنید.

به گزارش خبرآنلاین، «سید احمد علم‌الهدی» امام جمعه مشهد در قالب «خطبه مجازی» امروز جمعه 14 اوت 2020 گفت: ممکن است بعضی‌ها روی بی‌توجهی به مسائل اصلی و اعتقادی تلقین‌های سوئی داشته باشند بر این‌که یاد «سیدالشهدا» و عزای «سیدالشهدا» شفابخش است، تربت «امام حسین» شفابخش است پس با این کیفیت که معتقد شدیم تربت و یاد «ابی‌عبدالله» شفا دارد و حرم «ائمه معصومین» کانون شفاست، پس چرا باید برای حفظ عافیت خودمان نسبت به این برنامه‌ها، استیحاش داشته باشیم؛ این تلقین‌ها، تلقین‌های عوامانه‌ای است که گاهی اوقات به افراد می‌شود.

سخنان امام جمعه مشهد در حالی منتشر می‌شود که پیشتر «مینو محرز» عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا و متخصص بیماری عفونی با هشدار درباره برگزاری تجمعات محرم، آنها را فاجعه‌آمیز خواند و تاکید کرد که هنوز ایران در شیب وحشتناک ابتلا به کرونا است.

گفتنی است، بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران با جان باختن 196 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع فوتی‌های این بیماری در ایران به 19331 نفر رسید.

بر اساس این گزارش، از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2501 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این ایران شناسایی شده و مجموع مبتلایان به 338825 نفر رسیده است.