.
.
.

دو موشک بالستیک و یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ها رهگیری و مهندم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی رسمی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز پنج‌شنبه 13 آگوست اعلام کرد سامانه‌های دفاع موشکی این ائتلاف دو موشک بالستیک و یک پهپاد بمب‌گذاری شده که پیکارجویان حوثی‌ها به سمت مناطق مسکونی و غیرنظامی شهر «خمیس مشیط» فرستاده بودند، رهگیری و منهدم شدند.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی نیروهای ائتلاف توانستند دو موشک بالستیک «شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران» که به صورت برنامه‌ریزی شده و عامدانه به قصد مورد هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی به سوی شهر خمیس مشیط شلیک شده بودند را رهگیری و منهدم کنند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی گفت حوثی‌های تروریست کماکان به نقض قانون بین‌المللی بشردوستانه پرداخته و به تلاش‌های ناکام‌شان برای مورد هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی و همچنین ادامه تهدید امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و تضعیف تلاش‌های سیاسی برای پایان دادن به کودتا و رسیدن به راه‌حل سیاسی شامل در یمن ادامه می‌دهند.

مالکی گفت که فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف با در نظر گرفتن قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی به اتخاذ تدابیر و اقدامات مناسب برای پاسخگویی به این حملات خصمانه و تروریستی ادامه می‌دهد.