ترکیه دست از نقض حاکمیت عراق بر نمی‌دارد: این بار حمله دهوک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع خبری دو شبکه العربیه و الحدث گزارش دادند روز پنج‌شنبه 13 آگوست 2020 ترکیه بار دیگر حاکمیت ملی عراق را نقش کرده و جنگنده‌های ارتش این کشور به منطقه‌ای در دهوک در اقلیم کردستان را بمباران کردند.

خبرگزاری محلی شفیق نیوز هم به نقل از یک مقام محلی گزارش کرد که در این حمله هوایی ترکیه 4 نفر از مبارزان حزب کارگران گردستان کشته شدند. جنگنده‌های ترکیه خودروی حامل این افراد را در 20 کیلومتری شهر دهوک مورد هدف قرار داد.

Advertisement

مشیر گولی مدیر منطقه زاویته گفت که جنگنده‌های ترکیه خودرویی را که در یک خیابان عمونی بین دو روستای رشانکی و مرکز منطقه زاویته در 20 کیلومتری دهوک در حال حرکت بود، مورد هدف قرار دادند. هر چهار سرنشین این خودرو که از مبارزان حزب کارگران کردستان بودند کشته شده و خودرو هم در آتش سوخت.

ترکیه دور روز پیش هم با یک پهپاد یک خودروی نظامی عراقی را در منطقه سیدکان در شمال اربیل مورد هدف قرار داد و دو افسر عالیرتبه نیروهای مرزبانی عراق را کشت.

این اقدام ترکیه موجب برانگیخته شدن خشم عمومی در عراق شد و وزارت امور خارجه این کشور برای سومین بار از ماه ژوئن به این سو، یک یادداشت اعتراضی شدیداللحن به سفر ترکیه در بغداد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم