.
.
.

سعودی بار دیگر خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالعزيز الواصل نماینده پادشاهی سعودی در سازمان ملل در ژنو، روز پنجشنبه 13 اوت طی سخنانی گفت، کشور متبوعش خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران است.

نماینده سعودی در ژنو در نطق خود گفت: «ایران همواره برای قاچاق سلاح به شبه‌نظامیان مسلح وابسته به خود به منظور بی‌ثبات کردن منطقه، اقدام کرده است».

او تأکید کرد که منطقه خاورمیانه مرحله بسیاری حساس را سپری می‌کند.

پادشاهی سعودی در ماه ژوئیه گذشته با ارسال پیامی به شورای امنیت، نسبت به خطر گسترش نفوذ ایران در منطقه هشدار داده بود.

ریاض در پیام خود تاکید كرد، هدف تهران از کمک به شبه‌نظامیان افراطی، نه تنها بی‌ثبات كردن منطقه خاورمیانه، بلكه فراگیر کردن این بی‌ثباتی در همه جهان است.

سعودی در پیام خود همچنین تاکید کرد که ایران با ارسال اسلحه به شبه‌نظامیان فرقه‌گرا در سوریه، عراق، لبنان و یمن به گسترش تروریسم در آن كشورها دامن زده است.

الواصل افزود: «منطقه خاورمیانه در حال حاضر مرحله‌ای حساس، بحرانی و خطرناک را در همه سطوح پشت سر می‌گذارد».

او گفت منطقه خاورمیانیه همچنان شاهد وضعیت بی‌سابقه‌ای در زمینه قاچاق انواع سلاح‌ها برای گروه‌های تروریستی و افراطی است که با هدف تضعیف امنیت منطقه و کنترل کشورها به وسیله گروه‌‌های تروریستی صورت می‌گیرد.

ایران با ارسال اسلحه سنگین و موشک برای گروه‌های تروریستی، علاوه بر تهدید ثبات منطقه، با تهدید آبراه‌ها و هدف قرار دادن تاسیسات نفتی و زیرساخت‌های اقتصادی منطقه، شریان حیاتی اقتصاد جهان را هدف قرار داده است.