.
.
.

آلمان: واکسن کرونا سریع‌تر از هر زمانی در تاریخ بشر در دسترس خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در چارچوب رقابت کشورهای مختلف جهان برای دستیابی به واکسن کرونا و چند روز پس از آنکه روسیه اعلام کرد به این واکسن دست یافته، ینس شپان وزیر بهداشت آلمان، روز پنج‌شنبه 13 آگوست 2020 گفت که واکسن کرونا در چند ماه آینده در دسترس خواهد بود. او گفت «سریع‌تر از هر زمان دیگری در تاریخ بشریت واکسن در دسترس» خواهد بود.

ینس شپان، در گفت‌وگو با «ZDF» تلویزیون دوم آلمان، اعلام کرد «امیدوارم در ماه‌های آینده این واکسن را در اختیار داشته باشیم ولی به هر حال مطئنیم که تا سال آینده واکسن کرونا را می‌سازیم».

او از تعیین ماه خاصی برای دستیابی به کرونا امتناع کرد و گفت که هنوز معلوم نیست به هر نفر چند بار باید واکسن تزریق کرد و هنوز نمی‌دانیم که این واکسن چه دوره زمانی ایمنی را در مقابل کرونا برای افراد ممکن می‌کند».

ینس شپان افزود: «تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که به لطف کار گروهی‌مان از جمله پژوهشگران، دانشمندان و مردم ممکن است که بتوانیم واکسنی، سریع‌تر از هر زمان دیگری در تاریخ بشریت، داشته باشیم.»

مرکز مطالعات روبرت کوخ آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که به زودی واکسن کرونا عرضه خواهد شد، اما هشدار داد که کنترل ویروس کرونا بیش از چند ماه زمان خواهد برد.

این مرکز با انتشار مقاله‌ای تحت عنوان «بحران کرونا در آلمان در ماه‌های آینده» تاکید کرد که پیش‌بینی‌های اولیه نشان می‌دهد یک یا چند واکسن کرونا در آغاز پاییز 2020 در دسترس خواهد بود.

وزارت بهداشت آلمان هم روز سه‌شنبه درباره کارایی و ایمنی واکسنی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه ادعا کرد این کشور به آن دست یافته، تشکیک کرد.