.
.
.

ادامه آتش‌سوزی در ایران؛ اداره امور مالیاتی آزادشهر استان گلستان دچار حریق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ساختمان اداره امور مالیاتی شهرستان آزادشهر در استان گلستان واقع در شمال شرقی ایران دچار حریق شد، این حادثه تلفات جانی نداشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، پنج‌شنبه 13 اوت 2020 مدیر کل امور مالیاتی استان گلستان با تایید خبر آتش‌سوزی در ساختمان اداره امور مالیاتی شهرستان آزادشهر از صبح امروز اعلام کرد که آتش مهار شد.

علی‌اصغر هزارجریبی علت احتمالی این حادثه را «اتصال سیم برق» عنوان کرد.

به گفته او، تجهیزات اداره امور مالیاتی آزادشهر طی این حادثه در آتش سوخت اما آسیبی به کارمندان یا ارباب رجوع وارد نشد.

سیدرسول حسینی با بیان اینکه ساختمان‌های همجوار از نیروی انسانی و سکنه تخلیه شدند، اظهار کرد: با حضور گروههای اطفای حریق شهرهای گنبدکاووس، خان ببین، رامیان، علی آباد کتول و گرگان در مراحل پایانی خاموشی کامل آتش هستیم و پس از آن بررسی دقیق و دلیل بروز حادثه انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، رسول حسینی فرماندار آزادشهر نیز در واکنش به این حادثه، کمبود امکانات و تجهیزات مهار آتش در سطح شهرستان را دلیل اصلی گسترش آتش و عدم توانایی در خاموش کردن آن طی دقایق ابتدایی عنوان کرد.

در ماه‌های اخیر شهرهای مختلف ایران شاهد انفجارها و آتش‌سوزی‌های متعددی بود که بسیاری‌ها عامل بروز آن‌ها را مشکوک بحث‌برانگیز توصیف می‌کنند.

بطوری‌که هر از چند روز، حوادث آتش‌سوزی در مناطق گوناگون ایران، صدها هکتارها از جنگل‌ها و مراتع و نیز ساختمان‌های شخصی و دولتی کشور را در کام خود فرو برده، و چندین نیروگاه‌ها تولید برق و کارخانه و همچنین مراکز نظامی و هسته‌ای این شکور، از قبیل پایگاه مشوکی خجیر در شرق تهران و تاسیسات هسته‌ای نطنز دچار انفجار و تخریب شده‌اند.