شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 20 میلیون نفر فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان دوشنبه 10 اوت 2020 از مرز 20 میلیون نفر گذشت که از جمله آن شمار فوتی‌ها به 728 هزار فوتی رسید.

این در حالی است که بنا به گزارش خبرگزاری رویترز بیش از نیمی از کل موارد مبتلا به ویروس کووید-19 تشخیص داده شده در کشورهای ایالات متحده آمریکا، برزیل و هند به ثبت رسیده است.

Advertisement

از سویی سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بیماری تنفسی ابتلا به ویروس جدید کرونا تاکنون دست‌کم 4 برابر میانگین تعداد اشخاصی که سالیانه به بیماری‌های آنفلوانزای حاد مبتلا می‌شوند را مبتلا کرده است.

بنا به این گزارش تعداد فوتی‌ها در اثر ابتلا به کرونا با ثبت رکورد 728 هزار فوتی به سطح حداکثری شمار سالانه قربانیان آنفولانزا رسید.
گزارش آماری رویترز که با استناد به گزارش‌های رسمی دولتی تهیه شده شتاب انتشار بیماری کرونا را نشان می‌دهد به طوری که از زمان پیدایش کرونا در ووهان چین در اوایل ژانویه گذشته تا مدت 6 ماه شمار مبتلایان به کرونا 10 میلیون رسید اما تنها ظرف 43 روز اخیر 10 میلیون نفر بر تعداد مبتلایان به کرونا افزوده شده و شمار کلی مبتلایان به 20 میلیون نفر رسید.

به نظر کارشناسان احتمالا برخی کشورها آمارهای مربوط به شمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌ها را کمتر از تعداد واقعی آن گزارش می‌کنند به ویژه اینکه برخی کشورها دارای محدودیت برای انجام تست‌های تشخیص کرونا هستند.

طبق گزارش رویترز در آمریکای لاتین که نزدیک به %28 از موارد جهانی مبتلا به کرونا و بیش از %30 از فوتی‌ها در آن به ثبت رسیده شتاب شیوع بیماری کرونا به سرعت در حال افزایش است.

در همین راستا مراکز آمریکایی پیشگیری و مبارزه با بیماریها دوشنبه اعلام کرد که تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا با ثبت 48,690 مورد جدید به 5,023,649 مورد افزایش یافته و شمار کل فوتی‌ها با 558 فوتی جدید به 161842 فوتی افزایش یافته است.

از طرفی وزارت بهداشت فرانسه دوشنبه اعلام کرد که 785 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را طی 24 ساعت گذشته در این کشور به ثبت رسانده است که این تعداد در مقایسه با آمار روز جمعه گذشته با 2288 مورد مبتلا، کاهش نشان می‌دهد.

وزارت بهداشت فرانسه همچنین با بیان این که ظرف هفته گذشته 10,800 مورد جدید مبتلا به کرونا را به ثبت رسانده است، آخرین آمار کلی مبتلایان به کرونا در این کشور را که تا روز جمعه گذشته به 197,921 مورد رسیده بود را ارائه نکرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم