رهبر یک حزب مخالف در ترکیه: اردوغان علیه دموکراسی کودتا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس یکی از احزاب مخالف در ترکیه روز سه شنبه 11 اوت گفت، دولت رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و شورای عالی انتخابات از طریق کنترل شهرداری‌های مناطق کردنشین که احزاب کرد در آنجا پیروز انتخابات بودند، علیه دموکراسی کودتا کردند.

پروین بولدان، گفت، اقدام اردوغان و همپیمانانش نشان می‌دهد که دولت اردوغان به دلیل شکست در انتخابات محلی سال گذشته، می‌خواهد از طریق کنترل شهرداری‌ها از احزاب پیروز در انتخابات انتقام بگیرند و از تحقق دمکراسی جلوگیری کنند.

پروین بولدان رئیس حزب دموکرات خلق‌ها در ترکیه، روز سه شنبه گفت: «اردوغان و دارودسته‌اش بر 52 شهرداری از مجموع 65 شهرداری که این حزب در انتخابات 31 مارس سال گذشته در آن پیروز شد، به طور غیرقانونی به کنترل خود درآوردند».

پروین بولدان
پروین بولدان

به گفته بولدان شورای عالی انتخابات نیز 6 شهرداری را به تصرف خود درآورد و دولت ماموران و افراد خود را برای 46 شهرداری منصوب كرد. ما در حال حاضر 21 شهردار در بازداشت داریم.دولت اردوغان 76 شورای محلی و شهرداری را به حالت تعلیق درآوردند.

بولدان خاطرنشان کرد: «کودتا علیه دمکراسی از 19 آگوست 2019 آغاز شد ، ما با دولت کودتای حزب عدالت و توسعه روبرو هستیم که خواستار مصادره اراده مردم و حق انتخاب آن است آنها با تصرف 52 شهرداری در یک سال دستاورد دمکراسی را لاغو کردند. مردم ما در پای صندوق‌های رای شرکت کردند اما آنچه آنها انجام دادند ضد دموکراسی است».

بولدان گفت: این اقداماتی که علیه حزبش و شهرداری‌هایی که حزب در آنجا پیروز شد، صورت گرفته بیانگر نوعی انتقام‌گیری سیاسی است چون اردغان و حزبش در این مناطق شکست خوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید