تعیین اولین زن سعودی برای پست دبیر کل شورای استان تبوک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزیر کشور پادشاهی سعودی روز سه شنبه 11 اوت اعلام کرد که با انتصاب دکتر خالود محمد الخمیس، به عنوان دبیرکل شورای منطقه تبوک موافقت کرد.

خانم خلود محمد به عنوان اولین زنی که این پست را در پادشاهی سعودی تصدی می‌کند.

شاهزاده فهد بن سلطان بن عبدالعزیز فرماندار منطقه تبوک ضمن دیدار با خلود محمد خمیس، ضمن سخنانی تصدی چنین منصبی برای اولین زن سعودی و توانمندی او در جلب اعتماد مقامات سعودی و والیان امور در این کشور را به او تبریک گفته و برایش آرزوی موفقیت کرد.

5f318033b93c5
5f318033b93c5

شاهزاده فهد بن سلطان بن عبدالعزیز گفت تأیید نقش زنان سعودی در اداره برخی نهادهای دولتی این کشور و نقش‌آفرینی آنها را یکی از افتخارات سعودی دانست.

او همچنین از تلاش‌های این شورا در کلیه زمینه‌های توسعه و اجتماعی در منطقه با توجه به حمایت نامحدود خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و ولیعهد او تقدیر کرد.

دکتر خلود نیز طی گفت‌وگو با العربیه، گفت: «من از اینکه اولین زن سعودی هستم که این مقام را به دست گرفتم و از اینکه از زنان تبوک هستم بسیار خوشحالم».

او افزود:«تمکین زن برای رهبری امری است که از سوی رهبران سعودی حمایت و پشتیبانی شده و در حال تحقق است من از این بابت بسیار خوشحالم»

خانم خلود محمد الخمیس دارای مدرک دکترای شیمی معدنی از دانشگاه هوارد در ایالات متحده آمریکا در سال 2018 ، و به عنوان دستیار تدریس ، سپس مدرس و سپس استاد دانشیار در دانشکده علوم ، دانشگاه تبوک مشغول به کار بود. او همچنین در طول دوران کار خود تحقیقات علمی بسیاری را ارائه داد و در بسیاری از فعالیت‌های تخصصی در زمینه‌های علمی شرکت کرده است .خلود علاوه بر مدرک دکترای شیمی دارای چند مدرک کارشناسی در زمینه‌های مختلف است.

گفتنی است که برنامه تعیین زنان و توانبخشی آنها برای اداره برخی نهادهای کلیدی در پادشاهی سعودی همزمان با آغاز اصلاح توسط شاهزاده محمدبن سلمان ولیعهد این کشور آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم