.
.
.

مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان شش روز دیگرآغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلویزیون ملی افغانستان دوشنبه 10 اوت به نقل از منابع معتبر اعلام کرد، مذاکرات بین‌الافغانی میان دولت افغانستان و گروه طالبان تا شش روز دیگر آغاز می‌شود.

تلویزیون ملی اضافه کرد، این مذاکرات به تاریخ 16 اوت امسال آغاز می‌شود و گروه طالبان نیز گفته اند که پس از رهایی 400 زندانی شان یک هفته بعد مذاکرات را آغاز می‌کند.

شایان ذکر است که لویه جرگه مشورتی صلح در شهر کابل افغانستان برای بحث و تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت 400 زندانی طالبان جمعه 7 اوت با اشتراک 3200 نفر آغاز شد و یک‌شنبه 9 اوت امسال پایان یافت و اعضای این جرگه فیصله کردند که 400 زندانی طالبان به هدف تأمین صلح آزاد شوند.

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان نیز حکم آزادی 400 زندانی طالبان را امضا کرده و گفته است حالا نوبت طالبان است که نشان دهند از آتش‌بس سراسری هراس ندارند و خواست لویه جرگه مبنی به توقف جنگ و تأمین صلح را قبول کنند.

نمایندگان طالبان همواره گفته اند که براساس امضای توافق‌نامه صلح با آمریکا، باید پنج هزار زندانی شان و یک هزار زندانی دولت افغانستان مبادله شوند پس از آن مذاکرات بین‌الافغانی آغاز خواهد شد. این توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم