.
.
.

توقیف روزنامه‌ «جهان صنعت» به دلیل نشر اظهارات محبوب‌فر در باره آمار کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع رسانه‌ای ایران روز دوشنبه 10 اوت 2020 از توقیف روزنامه «جهان صنعت» به دلیل نشر اظهارات محبوب‌فر عضو ستاد ملی کرونا، در باره آمار حقیقی مبتلایان و جانباختگان کرونا، خبر دادند.

محمد رضا محبوب‌فر، عضو ستادملی کرونا، در مصاحبه‌ای با روزنامه «جهان صنعت» را درباره مهندسی‌شدن آمار کرونا در ایران سخن گفته بود.

ساعاتی پس از نشر این مصاحبه هيات نظارت بر مطبوعات طی حکمی توقيف این روزنامه را صادر کرد.

محمدرضا محبوب فر، در مصاحبه با این روزنامه گفته بود :«دقیقا یک ماه قبل از اعلام رسمی ظهور کرونا در کشور یعنی در اوایل دی ماه اولین بیمار مبتلا به کرونا مشاهده شده است ولی آن زمان دولت به دلایل سیاسی و امنیتی پنهان کاری کرد و بعد از 22 بهمن و انتخابات تصمیم گرفت وجود شیوع کرونا در کشور را اعلام کند!».

او در این مصاحبه همچنین گفته است : «از ابتدای شیوع کرونا در ایران تا کنون آمار مربوط به این بیماری کرونا «مهندسی» شده و آمار براساس ملاحضات سیاسی و امنیتی به جامعه تزریق می‌شود».

او در ادامه گفت: «به عقیده بنده آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت (تعداد مبتلایان و فوتی‌ها) یک بیستم آمار حقیقی و واقعی است».

محبوب‌فر با اشاره به سخنان اخیر روحانی گفت، وقتی رئیس جمهوری بدون توجه به نظر کارشناسان و متخصصان سلامت می‌گوید، عزاداری‌های محرم می‌تواند به صورت باشکوه برگزار شود بدین معناست که اختلاف نظرها میان اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا و هیات دولت جدی است».

محبوب‌فر در پایان مصاحبه‌اش ضمن هشدار در باره احتمال افزایش تعداد مبتلایان وانتقاد از عملکرد دولت گفته که در ایران رویکردی حاکم بر کشور اراده‌ای برای کنترل کرونا ندارد.

گفتنی است که آمار رسمى اعلام شده در باره كرونا در ايران همواره مورد شک و تردید رسانه‌ها و برخی مسئولان در سخنرانی‌های خود به طور ناخواسته آماری مغایر با آمار رسمی دولت داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم