بیش از 130 تن کشته و 124 نفر مجروح در اثر جاری شدن سیل در شمال یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اثر باران شدید و جاری شدن سیلاب در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در شمال یمن دوشنبه 10 اوت 2020 بیش از 130 تن کشته، دست‌کم 124 نفر مجروح و 160 هزار نفر بی‌خانمان شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس در اثر باران‌های شدید و جاری شدن سیلاب در شمال یمن علاوه بر تلفات جانی و مصدومیت‌ها به بیش از 260 منزل مسکونی آسیب رسیده است.

در همین راستا وزارت بهداشت تحت رهبری شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی اعلام کرد که دست‌کم 124 نفر در سیلاب‌های بخش‌های شمالی یمن و از جمله آن در صنعا پایتخت یمن و شهر قدیمی آن که در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو ثبت شده‌اند، مجروح شدند.

به گزارش منابع یمنی که در گفت‌وگو با آسوشیتد پرس نخواستند نام‌شان فاش شود باران‌های شدید و جاری شدن سیلاب در استان‌های حجه و الحدیده یمن منجر به آوارگی بیش از 160 هزار نفر از منازلشان شده است.

از سویی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ جهانی ماه گذشته اعلام کرد که دست کم 33 هزار آواره از اردوگاههای جنوب یمن خیمه‌ها و دارایی‌هایشان را در اثر جاری شدن سیلاب از دست دادند.

سازمان جهانی بهداشت در ژوئیه 2020 اعلام کرد که سیل ویرانگری که در یمن جاری شده منجر به انتشار بیماری وبا شده است و از ژانویه گذشته تاکنون بیش از 127900 نفر در 8 استان یمن به بیماری وبا مبتلا شدند.

این در حالی است که صلیب سرخ جهانی در ارتباط با جاری شدن سیلاب‌ها و شدت انتشار تب دانگ و مالاریا در جاهایی که پشه‌های انتقال دهنده ویروس در برکه‌های آب تکثیر می‌کنند، هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید