.
.
.

امانوئل مکرون شخصیت‌های سیاسی لبنان را به اعمال تحریم‌هایی تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه 9 اوت 2020 اعلام کرد تهدیدهایی را نه تنها علیه شخصیت‌های سیاسی شیعه بلکه مسیحی و سنی لبنان نیز اعمال خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه تهدید کرد که تحریم‌هایی از قبیل بلوکه کردن حساب‌های بانکی در خارج و عدم دادن روادید را علیه شخصیت‌های سیاسی لبنان اعم از شیعه، سنی و مسیحی اعمال خواهد کرد.

یک منبع دیپلماتیک به شبکه خبری«الحدث» گفت که مکرون به شخصیت‌های سیاسی لبنانی 3 هفته مهلت داده تا به منشور سیاسی جدیدی دست یابند.

این منبع افزود که مکرون تهدید کرده تحریم‌ها نه تنها شخصیت‌های سیاسی شیعی بلکه شخصیت‌های سیاسی مسیحی و سنی را نیز شامل خواهد شد.

مکرون همچنین تاکید کرد که کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مشارکت کننده در کنفرانس پاریس برای کمک به لبنان تعهد کردند در کوتاه مدت نزدیک به 253 میلیون یورو به مردم لبنان کمک کنند.

این در حالی است که کنفرانس کشورهای کمک‌ کننده به لبنان که از پاریس و به طور مجازی برگزار شده یکشنبه در بیانیه‌ای خواستار تحقیقات مستند و مستقل درباره انفجار بندر بیروت شد.

در بیانیه کنفرانس پاریس برای کمک به لبنان از مقامات این کشور خواسته شد تا سریعا روند اصلاحات را آغاز کنند.

این کنفرانس همچنین در بیانیه‌ پایانی‌اش خواستار کمک‌های مستقیم به مردم لبنان شده و بر بسیج منابع مهم برای کمک به لبنان تاکید کرد.
در این بیانه همچنین تاکید شده که جامعه بین‌المللی مردم لبنان را در مقابل این فاجعه تنها نخواهد گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم