وزیر خارجه سعودی: ما اولین کشوری بودیم که کمک‌های فوری به لبنان فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی روز یکشنبه 9 آگوست 2020 در نشست بین‌المللی حمایت از لبنان گفت که سعودی از اولین کشورهایی بود که از طریق مرکز امداد و اقدامات انسان‌دوستانه ملک سلمان، کمک‌های بشردوستانه فوری در اختیار لبنان قرار داد.

صفحه توئیتر وزارت امور خارجه سعودی به نقل از وزیر امور خارجه این کشور تاکید کرد که سعودی در کنار کشور برادر لبنان خواهد ایستاد و انجام تحقیقات شفاف و مستقل برای مشخص شدن دلایل منجر به انفجار وحشتناک بیروت ضروری است.

چهارمین هواپیمای حامل کمک‌های بشردوستانه سعودی به لبنان روز یکشنبه در بیروت به زمین نشست تا در راستان رهنمودهای حکیمانه خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاهی عربی سعودی به آسیب‌دیدگان لبنانی کمک کند.

این هواپیما که در فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری به زمین نشست بیش از 90 تن دارو شامل داروهای سوختگی، محلول‌های طبی، ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی، نخ جراحی، بسته‌های غذایی، آرد، خرما و اقلام امدادی مانند چادر، پتو و ظروف را با خود به لبنان برد.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی با احتساب آنچه چهارمین هواپیمای سعودی به لبنان برد، مجموع کمک‌ها به این کشور به بیش از 290 تن رسید که چهار هواپیما از طریق پل هوایی بین دو کشور آن را منتقل کردند.

اقلام ارسالی پس از بررسی نیازهای فوری حاصل از انفجار بندر بیروت و با هماهنگی سفارت سعودی در بیروت و شعبه لبنان مرکز امداد و اقدامات انسان‌دوستانه ملک سلمان تهیه و ارسال شد.
این کمک‌ها در راستای تلاش‌های سعودی برای همبستگی با ملت برادر لبنان و حمایت از آسیب‌دیدگان از این حادثه دردناک به لبنان فرستاده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم