نخست‌وزیر لبنان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نخست‌وزیر لبنان پس از تجمعات اعتراضی امروز و با اشاره به انفجار مهیب بندر بیروت که آن را نتیجه فساد و مدیریت ناکارآمد دانست؛ خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

حسان دیاب پس از برگزاری تظاهرات مردمی در شهر بیروت که روز شنبه 8 اوت 2020، صورت گرفت با اشاره به این موضوع که فساد باعث انفجار بندر بیروت شده است، گفت: انفجار بیروت در نتیجه فساد و مدیریت ناکارآمد بود و همه عاملان و مسئولان این فاجعه ویرانگر محاکمه خواهند شد.

نخست‌وزیر لبنان در این راستا ادامه داد: تمامی عاملان و مسئولان این فاجعه به سزای اعمال‌شان خواهند رسید و تحت محاکمه قرار خواهند گرفت.

او در ادامه با تأکید بر این‌که تحقیقات گسترده‌ای پیرامون انفجار بندر بیروت صورت خواهد گرفت، گفت: بررسی آنچه اتفاق افتاد مسئولیت بزرگی است و دولت نیز در بیانیه هیئت وزیران ملزم به تحقق خواسته‌های انقلاب شده بود، اما بدون برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام نمی‌توان از بحران کنونی خارج شد.

دیاب افزود: دوشنبه هفته جاری مساله برگزاری انتخابات زودهنگام را در هیئت وزیران مطرح خواهم کرد.

او ادامه داد: آماده هستم تا مسئولیت دولت را تا دو ماه دیگر بر عهده بگیرم تا جریان‌های سیاسی در این مدت درباره حل و فصل بحران کنونی به توافقی دست یابند.

نخست‌وزیر لبنان در پایان با بیان اینکه لبنان با فاجعه‌ای بزرگ روبه‌رو شده و نیازمند حمایت است، گفت: از کشور‌هایی که به لبنان کمک کرده‌اند تشکر می‌کنم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم