عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: طرح عرضه اوراق سلف نفتی فاجعه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به طرح احتمالی در خصوص عرضه سلف نفتی گفت: فروش آتی نفت و بدهکارکردن دولت آینده، پیامدهای ناگوار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، الیاس نادران نماینده تهران در مجلس، یکشنبه 9 اوت در صفحه شخصی خود نوشت، «دولت وعده گشایش اقتصادی را در هفته آتی داده و البته تجربه نشان می‌دهد این وعده تأثیری در زندگی دهک‌های پایین جامعه و قشرها کم درآمد ندارد.»

‏نادران افزود: «ظاهر این خبر ناظر به فروش اوراق پیش خرید نفت است با شرایطی که شنیدم این خبر بیشتر به فاجعه شبیه است تا وعده اقتصادی.»

نادران گفت: اتخاذ تصمیمات مهم اقتصادی در جلسه سران قوا، بدون دخالت نمایندگان مردم، نتیجه‌ای جز تضعیف قوه قانون‌گذاری کشور ندارد. چرا نبایداز نظرات تخصصی کمیسیون‌های بودجه، انرژی و اقتصادی مجلس استفاده کرد؟

‏به گفته وی فروش آتی نفت و بدهکارکردن دولت آینده، پیامدهای ناگوار اقتصادی، سیاسی واجتماعی خواهد داشت.

نادران ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و نمایندگان مجلس، در جلسه‌ای فوری به بررسی موضوع پرداخته و راهکار جایگزین برای جبران کسری بودجه را پیشنهاد کنند.

به نظر نادران این شیوه، اتکای بودجه به نفت را تشدید و میخی بر تابوت اصلاح ساختار بودجه کشور است و به‌هم‌ریختگی بازارهای مالی را همراه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم