.
.
.

دستگیری عامل شکستن قاب عکس عون و درگیری‌های پراکنده در محوطه مجلس لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش رسانه‌های لبنانی فردی که در تظاهرات شنبه 8 اوت و تصرف وزارت خارجه لبنان مبادرت به شکستن قاب عکس میشل عون کرده بود، از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده و تصاویر وی در حالی که چشم‌بند زده و دستانش از پشت بسته شده از رسانه‌های لبنان پخش گردید.

بر اساس این گزارش‌ها این شخص که موریس الشمعی نام داشته و افسر بازنشسته ارتش لبنان است، امروز یکشنبه 9 اوت از سوی نیروهای امنیتی دستگیر و با چشم‌بند ودستان بسته با خودروی نیروهای امنیتی به بازداشتگاه برده شد.

گفتنی است بر اساس همین گزارش‌ها، درگیری‌های پراکنده‌ای از ساعت 6 بعدازظهر امروز در میدان شهدا در مرکز بیروت و در محوطه مجلس نمایندگان به چشم می‌خورد و نیروهای ضد شورش مبادرت به پرتاب گاز اشک آور و تیراندازی‌های هوایی برای پراکنده کردن معترضان کردند که سعی دارند با پرتاب سنگ به طرف این نیروها، راه را برای ورود به ساختمان مجلس باز کنند.

این در حالی است که کابینه حسان دیاب نخست‌وزیر لبنان با روبروشدن با استعفای وزیر اطلاع‌رسانی و محیط زیست و احتمال استعفای چند وزیر دیگر در آستانه فروپاشی و استعفای اجباری قرار گرفته‌ است.

گفتنی است بعدازظهر شنبه 8 اوت مرکز بیروت شاهد تظاهراتی با شعار «روز حساب» بود که طی آن درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ضد شورش و معترضان خشمگین رخ داد و تظاهر کنندگان به مدت چند ساعت و پیش از دخالت عناصر ارتش لبنان، چند وزارت خانه از جمله وزارت خارجه لبنان را تصرف کردند.