.
.
.

ابتلای 450 نفر کادر درمانی و بهداشتی اصفهان به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حدود 450 نفر کادر درمانی، پرستاری و بهداشتی این استان (به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل) از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به این بیماری مبتلا شده‌اند.

به گزارش ایرنا، طاهره چنگیز یکشنبه 9 اوت در نشست مطبوعاتی مجازی افزود: از بین آنها 200 نفر در بین کادر درمانی و پرستاری و 250 نفر کادر بهداشتی بودند که نتیجه تست ابتلا به کرونا آنها مثبت شد.

وی با بیان اینکه از اسفند سال گذشته تا کنون 23 هزار و 726 بیمار بدلیل کرونا در استان اصفهان بستری شدند، اظهار داشت: از بین آنها 20 هزار و 149 بیمار از بیمارستان ترخیص شدند.

چنگیز با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر در بین بیماران مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در این استان تاکنون کمتر از 10 درصد بوده درحالیکه این نرخ در کشور 12 تا 13 درصد است، گفت: میزان مرگ و میر در بین بیماران قطعی مبتلا به کرونا در این استان نسبت به جمعیت و همچنین میزان بستری بیماران در مقایسه با بسیاری از استان‌ها، پایین‌تر است.

وی خاطرنشان کرد: مرگ و میر در بیمارستان‌های شهرستان‌ها نیز متفاوت است به‌طوریکه در برخی شهرستان‌ها که جمعیت آن بیشتر در رده سالمندی قرار دارد، نرخ مرگ و میر نسبت به جمعیت بالاتر است هرچند در مدت اخیر مرگ و میر بین جوانان و میانسالان نسبت به ماه‌های اولیه شیوع بیماری، مقداری بیشتر شده است.

به گفته وی در زمان حاضر تفاوتی بین زنان و مردان از نظر رده سنی در مرگ و میر ناشی از کرونا به چشم نمی‌خورد.

او با تاکید بر اینکه در زمینه بیماری کرونا هنوز در میانه راه قرار داریم و مسیر طولانی باقی مانده است، تصریح کرد: روند صعودی یا نزولی ابتلا به این بیماری در استان اصفهان در مقایسه با سایر استان‌ها چندان شیب تند و تیزی نداشت..

چنگیز با بیان اینکه پیش‌بینی ما از آینده به شرایط اجتماع و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بستگی دارد، افزود: رفتارهای مراقبتی و بهداشتی آثار خود را 2 تا 6 هفته بعد نشان می‌دهد و اُفت نسبی که اکنون بوجود آمده، حاصل جدیت در رعایت دستورهای بهداشتی بویژه استفاده از ماسک در سه هفته اخیر است.