امام جمعه اهواز خواستار واگذاری مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه به سپاه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امام جمعه اهواز با حضور در میان کارگران نیشکر هفت‌تپه که امروز برای 56 امین روز اعتصاب کرده بودند، با یک پیشنهاد غیرمنتظره، واگذاری مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه به سپاه را خواستار شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 8 اوت 2020، عبدالنبی موسوی‌فرد با حضور در میان کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که امروز برای 56 امین روز اعتصاب کرده بودند، گفت: «هفت‌تپه یا باید به بخش دولتی بازگردد یا مدیریت آن به نهادهای توانمندی نظیر بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام یا سپاه سپرده شود».

Advertisement

او با اشاره به سوءمدیریت در خوزستان اظهار کرد: «خوزستان شرکت‌های مشابه هفت‌تپه و روستاهایی نظیر غیزانیه زیاد دارد که دلیل آن نبود مدیران لایق و توانمند است».

موسوی‌فرد در ادامه اعلام کرد که برخی افراد شرکت هفت‌تپه را با قیمت بسیار ناچیز به بخش خصوصی واگذار و شرکت و کارگران آن را دچار مشکل کردند.

امام جمعه اهواز در حالی پیشنهاد واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه به سپاه را مطرح کرده که این سازمان نظامی به ایجاد فساد گسترده در ایران و انجام عملیات تروریستی در خارج از ایران متهم است.

سپاه پاسداران در حال حاضر بر بسیاری از نهادهای اقتصادی، سرویس‌های اطلاعاتی و گروه‌های رسانه‌ای ایران تسلط دارد.

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران یک بار تلویحا سپاه را به ایجاد فساد متهم کرد. بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، روحانی 8 دسامبر 2014 بدون نام‌ بردن از سپاه پاسداران، تمرکز قدرت در یک نهاد را عاملی برای ایجاد فساد دانست.

او گفت: «اگر اطلاعات، تفنگ، پول، سرمایه، سایت، روزنامه و خبرگزاری را همه یک جا جمع کنیم ابوذر و سلمان هم فاسد می‌شوند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم