سونامی دوپینگ در تیم ملی ووشوی ایران؛ اهداکننده مدال به خامنه‌ای هم دوپینگی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

همزمان با اعلام رسمی خبر دوپینگ دو سانداکار نقره‌ای و طلایی‌ تیم ملی ایران در مسابقات جام‌جهانی ووشو 2018 چین، تست دوپینگ مریم هاشمی سانداکار تیم ملی ووشوی زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهانی 2019 نیز مثبت اعلام شد. این ورزشکار در سال‌های گذشته دو بار مدال طلای خود را به رهبر ایران اهدا کرده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 7 اوت 2020 پس از افشاشدن دوپینگ حمیدرضا قلی‌پور و معین تقوی دو سانداکار نقره‌ای و طلایی‌ تیم ملی ایران در رقابت‌های جام‌ جهانی ساندای 2018 چین، فدراسیون جهانی حکم دوپینگ مریم هاشمی سانداکار تیم ملی زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهانی 2019 ووشو را هم منتشر کرد تا به این ترتیب، او سومین دوپینگی ووشوی ایران باشد.

Advertisement

مریم هاشمی در این مسابقات مدال طلا به دست آورده بود که پس از دوپینگ این ورزشکار، مدال از او پس گرفته خواهد شد. ایران با کسب 8 مدال طلا در بخش ساندای این مسابقات، بالاتر از چین که 6 طلا، یک نقره و یک برنز به دست آورده بود، برای دومین بار قهرمان جهان شد. بدین ترتیب تعداد طلاهای ایران به هفت مدال کاهش می‌یابد.

فدراسیون جهانی درباره هاشمی حکم داد که او از تاریخ 21 اکتبر 2019 تا 21 اکتبر 2023 یعنی به مدت چهار سال از حضور در مسابقات رسمی محروم خواهد بود. فرصت اعتراض به این حکم برای هاشمی تا 14 روز دیگر است.

پیشتر و بر اساس گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبری»، مریم هاشمی عضو تیم ملی ووشوی زنان ایران، طی دیداری که با خامنه‌ای در 11 نوامبر 2013 داشت، مدال طلای خود را به علی خامنه‌ای اهدا کرد.

او دو سال قبل از آن نیز هنگام ورود رهبر ایران به استان کرمانشاه مدال خود را به خامنه‌ای اهدا کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم