سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایران پشتیبان شماره یک تروریسم در جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به گزارش خبرگزاری‌ها، کلی کرفت سفیر آمریکا در سازمان ملل پنج‌شنبه 6 اوت گفت: «ایران پشتیبان شماره یک تروریسم در جهان است.»

او ضمن اشاره به خواست آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با ارائه قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل، وتوی احتمالی این قطعنامه توسط روسیه یا چین را نشانه همدستی آنها با دولتی دانست که «حامی شماره یک تروریسم است.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت آمریکا امیدوار است روسیه و چین حامی کشوری نباشند که پشتیبان تروریسم است و «اهمیت صلح در خاورمیانه را درک کنند.»

کرفت در ادامه تأکید کرد که همکاری چین و روسیه، آن‌هم نه تنها در مورد حمایت از ایران، برای او روشن است و این دو کشور بانی هرج و مرج و جنگ‌های مرزی هستند و باید جلوی آنها گرفته شود.

گفتنی است که یک روز پیشتر از کرفت، مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا از ارائه قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت در این شورا خبر داده بود.

شایان ذکر است که کلی کرفت و برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران پس از سخنان وزیرخارجه آمریکا در مورد قطع‌نامه تحریم تسلیحاتی ایران جلسه‌ای با خبرنگاران برگزار کردند اما ساعاتی پس از این جلسه، برایان هوک از سمت خود به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران استعفا کرد. حال قرار است لیوت آبرامس، نماینده ویژه دولت در امور ونزوئلا، علاوه بر پست خود مسئولیت‌های هوک را نیز برعهده گیرد.

آمریکا خواستار تحریم تسلیحاتی ایران است که بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که پیرو برجام به تصویب رسید در 27 مهر ماه منقضی می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم