روسیه: واکسن کرونا را چند روز دیگر ثبت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که همه جهان چشم‌انتظار یافته شدن راه‌حلی برای کرونا است و در حالی که سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه هیچ راه‌حل جادویی وجود ندارد و پیامدهای کرونا دهه‌ها ادامه خواهد یافت، روسیه اعلام کرد در روزهای آینده #اولین_واکسن_کرونا را ثبت می‌کند.

اولگ گریدنوف معاون وزیر بهداشت روسیه روز جمعه 7 آگوست 2020 اعلام کرد واکسنی که مرکز «گمالیا» آن را توسعه داده، در روزهای آینده ثبت خواهد شد.

او در پاسخ به سوال خبرگزاری اینترفاکس درباره اینکه آیا واقعا این واکسن می‌تواند تا 12 آگوست مرحله ثبت‌نام را با موفقیت پست سر بگذارد، گفت: «بلی. ما در حال تولید انبوه این واکسن هستیم.»

به گفته معاون وزیر بهداشت روسیه گروه‌های آسیب‌پذیر مانند کارکنان حوزه بهداشت و بزرگسالان در اولویت دریافت این واکسن خواهند بود.

با این حال گریدنوف گفت که کارایی این واکسن زمانی مشاهده خواهد شد که ایمنی جمعی به وجود آمده و انتقال ویروس به شکل عملی ناممکن شود اما رسیدن به این نقطه به تعداد افرادی که واکسن را دریافت می‌کنند و گستره واکسیناسیون ارتباط دارد.

روسیه در حالی از ثبت واکسن خود در روزهای آینده خبر می‌دهد که صدها شرکت در گوشه و کنار جهان در تلاش برای یافتن راهی جهت سد کردن ویروس کرونا هستند که تا کنون 19 میلیون نفر به آن دچار شده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه سوم آگوست 2020 هشدار داد که علیرغم امیدواری‌ها برای پیدا شدن واکسن کووید19 که تا کنون 18 میلیون نفر به آن مبتلا شده‌اند، هنوز هیچ راه‌حل جادویی برای کرونا وجود ندارد.
تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت از مقر این سازمان در ژنو به خبرنگاران گفت:« در حال حاضر هیچ راه‌حل جادویی وجود ندارد و احتمالا هیچ‌گاه وجود نداشته باشد.»

ادهانوم پیش از این هم در یک نشست خبری مجازی در ژنو گفته بود: «اجازه دهید بی‌پروا سخن بگویم. تعداد قابل توجهی از کشورها هنوز در مسیر اشتباه حرکت می‌کنند و ویروس [کرونا] هنوز دشمن شماره یک جهان است...اگر تدابیر بهداشتی اصلی رعایت نشوند، بحران کرونا به بدتر و بدتر تبدیل خواهد شد. اما این اتفاق نباید رخ دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم