بریتانیا ورود ایرانیان را به این کشور محدود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت بریتانیا از مسافرانی که از ایران به این کشور سفر می‌کنند، خواست اطلاعات سفر و تماس‌های خود را ارائه کرده و 14 روز در قرنطینه بمانند.

در پی افزایش چشم‌گیر تعداد مبتلایان به کرونا در ایران و همچنین بازداشت تعداد از شهروندان بریتانیایی-ایرانی، دولت بریتانیا درباره سفر به ایران به شهروندانش هشدار داد.

Advertisement

در آخرین به روزرسانی فهرست کشورهای ممنوع‌الورود به اتحادیه اروپا، به شهروندان ایرانی که اقامت یکی از کشورها عضو اتحادیه اروپا را نداشته باشند، اجازه ورود داده نشده و مرزهای اروپا کماکان به روی ایرانیان بسته ماند.

در روزهای گذشته کویت هم اعلام کرد که مرزهایش را به روی ایرانیان همچنان بسته نگاه می‌دارد و در راستای اقدامات پیشگیرانه مرتبط با کرونا، ورود شهروندان ایران و 6 کشور دیگر به خاک خود را ممنوع اعلام کرد.

در اطلاعیه‌ای که مرکز ارتباطات دولتی کویت در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، آمده: «به شهروندان و افراد مقیم اجازه ورود و خروج به و از کشور داده می‌شود، به استثنای افراد مقیم که از کشورهای بنگلادش، فیلیپین، هند، سری‌لانکا، پاکستان، ایران و نپال راهی کویت می‌شوند.»

براساس آخری آمار ارائه شده در وبگاه worldometers.info تا ساعات پایانی روز جمعه 7 آگوست 2020 شمار مبتلایان به کرونا در ایران به 322 هزار و 567 نفر رسید و 18 هزار و 132 نفر نیز در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم