.
.
.

اولین کاروان امدادرسانی و کمک‌‌های سعودی به بیروت اعزام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در راستای اجرایی‌شدن دستورهای خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود برای ایجاد پلی هوایی جهت کمک و امدادرسانی به مردم لبنانی آسیب‌دیده از انفجار بندر بیروت که تاکنون بیش از 149 کشته و 5000 مجروح بر جای گذاشته و آسیب‌های بزرگی به دارایی‌ها و ساختارهای زیربنایی شهر بیروت پایتخت رسانده، مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان جمعه 7 اوت 2020 اولین کاروان پیشگام را از طریق پل هوایی امدادرسانی و کمک به لبنان اعزام کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) دو هواپیمای حامل بیش از 120 تن از امدادها و کمک‌های پادشاهی عربی سعودی جمعه از فرودگاه بین‌المللی ملک خالد برای انتقال به آسیب دیدگان انفجار بیروت به مقصد پایتخت لبنان اعزام شدند.

بنا به این خبرگزاری اولین محموله از کمک‌های سعودی شامل دارو، محلول‌ها، تجهیزات و ادوات پزشکی و اورژانسی، چادرها، ابزار و ادوات پناهگاهی موقت و همچنین مواد غذایی در تدارک برای انتقال و اسکان آسیب دیدگان به همراه تیم ویژه توزیع از مرکز امدادرسانی ملک سلمان برای پیگیری و نظارت بر عملیات توزیع به بیروت ارسال شد.

در همین راستا عبدالله بن عبدالعزیز الربیعه مشاور دیوان پادشاهی سعودی و ناظر بر مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان در اظهاراتی به رسانه‌ها توضیح داد که پل هوایی امداد و کمک‌رسانی سعودی در راستای اجرایی شدن دستورات خادم حرمین شریفین برای تقدیم کمک‌های پزشکی و بشردوستانه فوری به مردم لبنان از طریق این مرکز و برای پشت سر گذاشتن پیامدهای انفجار بیروت ایجاد شده است.

الربیعه گفت این اقدام خادم حرمین شریفین تعبیری از ارزش‌های انسانی پایدار است و نشانگر نقش محوری پادشاهی عربی سعودی در سطح جهان برای تقدیم کمک به نیازمندان در هر مکانی، است.

الربیعه همچنین تاکید کرد که مرکز ملک سلمان برای امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه در پادشاهی عربی سعودی تنها موسسه دارای صلاحیت برای جمع‌آوری مساعدت‌ها، کمک‌های خیریه و انسان‌دوستانه دولتی و مردمی برای ارسال آن به نیازمندان در خارج از کشور است و در این راستا از همگان خواست تا از هر گونه پاسخگویی و کمک به فراخوان‌های اعلام شده در شبکه‌های اجتماعی بپرهیزند تا در دام عملیات مشکوک تحت پیگردی از قبیل پولشویی، تامین مالی تروریسم و غیر از آن نیافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم