.
.
.

مکرون در ملاقات با احزاب و جریانات سیاسی لبنان بر لزوم اصلاحات سیاسی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملاقات میان امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و روسای جریانات و احزاب سیاسی اساسی در لبنان ساعت 6 بعداز ظهر پنجشنبه 6 اوت به پایان رسید.

ولید جنبلاط رئیس حزب سوسیالیست ترقی خواه بعد از پایان این ملاقات تاکید کرد که مهمترین اقدامی که اکنون قبل از هر موضوع سیاسی باید به مورد اجرا درآید، بر طرف سازی نیازهای اساسی شهروندان لبنانی بخصوص پس از فاجعه انفجار مهیب بندر بیروت است.

سمیر جعحع رئیس حزب نیروهای لبنان نیز پس از خروج از این دیدار از پاسخ گوئی به پرسش های متعدد خبرنگران در مورد طرح موضوع انتخابات پیش رس مجلس نمایندگان و تشکیل کابینه وحدت ملی و همچنین تشکیل کمیته تحقیق بین المللی برای بررسی علل وقوع انفجار مهیب سه شنبه 4 اوت در بندر بیروت، توضیح چندانی نداد و صرفا به این موضوع تاکید ورزید که همه این مطالب در دیدار با رئیس جمهوری فرانسه مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است که در این دیدار روسای احزاب و جریانات اصلی لبنان از قبیل ولید جنبلاط، سمیر جعجع، سلیمان فرنجیه رئیس جریان المرده، محمد رعد رئیس فراکسیون حمایت از مقاومت( وابسته به حزب الله)، سعد الحریری رئیس جریان المستقبل، سامی جمیل رئیس حزب کتائب شرکت داشتند و در خصوص بحران سیاسی و اقتصادی شدید جاری در لبنان و همچنین شروط فرانسه و دیگر کشور های غربی برای اعطای کمک های اقتصادی به این کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.