.
.
.

ملک سلمان دستور ارسال کمک‌های بشردوستانه فوری به لبنان را صادر کرد

تصمیم دولت سعودی به ارسال کمک‌های انسانی فوری در همبستگی با مردم لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاه سعودی شامگاه چهار‌شنبه 5 اوت 2020 و در پی انفجار بزرگی که سه‌شنبه در بندر بیروت اتفاق افتاد، فرمان ارسال کمک‌های بشردوستانه فوری به لبنان از طریق مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشر دوستانه ملک سلمان را صادر کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) دستورات خادم حرمین شریفین «با توجه به اصرار او بر ایستادگی در کنار برادران در لبنان و تقدیم کمک و یاری‌رسانی به ملت لبنانی برادر در پی انفجاری که در بندر بیروت به وقوع پیوسته است، صادر شد».

در این راستا وزارت خارجه سعودی اعلام کرد که دولت پادشاهی عربی سعودی عزم آن دارد کمک‌های بشردوستانه فوری را از طریق «مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان» و «در همبستگی با ملت لبنانی برادر و در مقابله با آثار این فاجعه دردناک تقدیم کند».

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه 4 اوت 2020 تصریح کرد که «دولت پادشاهی عربی سعودی با نگرانی و اهتمام کامل، پیامد‌های انفجاری که امروز (سه‌شنبه) در بندر بیروت به وقوع پیوست و کشته و مجروح در پی داشت را دنبال می‌کند».

همچنین «دولت پادشاهی عربی سعودی ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی خالصانه با خانواده‌های قربانیان و مجروحان، از مولی عزوجل برای متوفیان این حادثه دردناک آمرزش، برای مجروحان بهبودی سریع و برای لبنان مصونیت از هر گزندی را طلب کرد».

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی همچنین بر «ایستادگی پادشاهی عربی سعودی و همبستگی کامل آن با ملت برادر لبنان» تاکید کرد.

در پی وقوع انفجار شدید عصر روز سه‌شنبه در بندر بیروت لبنان، مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان پادشاهی سعودی فورا از طریق انجمن‌های پزشکی عملیات اورژانس، نجات و امدادرسانی به مجروحان این حادثه را آغاز کرد.

مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان عملیات اورژانس و کمک به مجروحان حادثه انفجار بیروت را از طریق انجمن‌هایی که در تمامی خاک لبنان برای کمک به عملیات نجات تامین مالی می کند، آغاز کرده است.

در همین راستا تیم‌های اورژانس موسوم به «جمعية سبل السلام» (انجمن راه‌‌های صلح) با چندین دستگاه آمبولانس از شمال لبنان به سوی بیروت شتافتند تا به انتقال مجروحان انفجار بیروت به بیمارستان‌ها کمک کنند.

همچنین تیمی از پزشکان از «مرکز پزشکی الامل» وابسته به مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان در منطقه عرسال لبنان نیز برای کمک به عملیات انتقال مجروحان، ارائه خدمات پزشکی اورژانسی و همچنین فراهم کردن خدمات بهداشتی فوق‌العاده به بیروت اعزام شده است.

از سویی و با توجه به شمار بسیار زیاد مجروحان انفجار بیروت، «مرکز پزشکی الامل» وابسته به مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان از آغاز کمپینی برای جمع‌آوری خون‌های اهدایی و انتقال آن به مراکز پزشکی و بیمارستان‌های بیروت خبر داد.

انفجار در بندر بیروت ساعت 18:00 عصر سه‌شنبه به وقوع پیوست و کل بیروت پایتخت لبنان را لرزاند. در این انفجار بیش از 135 تن کشته و نزدیک به 5000 نفر مجروح و شماری مفقود شدند.