.
.
.

داوود اوغلو: هر موضعی که ما می‌گیریم باعث ترک خوردگی بیشتر دیوار حزب اردوغان می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد داود اوغلو نخست وزیر پیشین ترکیه و رئیس حزب «آینده»، روز پنجشنبه 6 اوت با اشاره به دستکاری دولت در ارائه آمار رسمی در باره مشکلات اقتصادی و غیره، گفت کشور همچنان از بحران‌های اقتصادی و سیاسی رنج می‌برد.

او گفت:«هر موضع گیری که توسط حزب جدید آینده اتخاذ شود بر حزب حاکم عدالت و توسعه تاثیر می‌گذار و بر آنها منعکس می‌شود.

او افزود:«اگر دولت رویارویی با بحران اقتصادی و سیاسی را طبیعی بداند باید بپذیرد که طبیعی تر از فعالیت های سیاسی و تحقیقات سیاسی جدید وجود ندارد، فعالیت سیاسی و صداهای جدید نیازهایی است که تا امروز دولت نتوانسته انها را برآورده کند. بنابراین صداهای جدید در اپوزیسیون لازم است».

داوود اغلو گفت: «به عنوان اولین حزبی که اخیرا تشکیل شد، از مرحله ترس عبور کردیم ما راه را برای دیگر احزاب باز کردیم. برداشتن چنین گامی و سر دادن چنین صدای سیاسی جدید شجاعت می‌طلبید و ما آن شجاعت را داشتیم».

ترک برداشتن دیوار حزب عدالت و توسعه

متحد سابق رجب اردوغان اظهار داشت که مواضع حزب آینده باعث ترک‌خوردگی دیوارهای حزب حاكم عدالت و توسعه شده است.

او گفت: «هر كلمه‌ای كه ما می‌گوییم صدای آن در میان دیواره‌های حزب عدالت و توسعه طنین انداز می‌شود آنها فکر می کردند که کسی نمی توانست از دیوارهای حزبی آتها وارد شود و افکار جدیدی را ارائه دهد».

احمد داوود اغلو گفت:«من می‌دانم که آنها در باره گفتمان ما در داخل حزب صحبت می‌کنند».

داوود اغلو با اشاره به سازمان آمار ترکیه که یک نهاد رسمی برای ارائه داده‌هایی از اوضاع اقتصادی و اجتماعی در کشور است، تأکید کرد که مقامات مسئول در آمار حقیقی دستکاری می‌کنند.

او افزود:«در باره سازمان آمار ترکیه همه می‌دانند که چگونه در آمار دستکاری می‌شود. بزرگترین اشتباه در اقتصاد دستکاری در ارائه آمار است. با دستکاری با آمار است که می‌گویند امروز تورم 11-12٪ درصد است اما چه کسی این را باور می‌کند».