.
.
.

تکرار حوادث مرگبار برای کودکان اهوازی؛ مرگ دختربچه‌ای بر اثر سقوط در فاضلاب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حوادث مرگبار برای کودکان اهوازی بار دیگر تکرار و باعث شد یک دختربچه اهوازی که تنها یک سال داشت، پس از سقوط در فاضلاب روباز کوی سیاحی جان خود را از دست بدهد.

بر اساس گزارش عصر جنوب، پنج‌شنبه 6 اوت 2020 این سومین کودکی است که قربانی عدم توجه به مسائل ایمنی در سطح شهر شده و با سقوط در فاضلاب روباز، جان خود را از دست می‌دهد.

بر اساس این گزارش، پیش از این نیز دو کودک دیگر در فاضلاب روباز خیابان توحید و فاضلاب خیابان 4 کوی مندلی اهواز سقوط کرده و جان باخته بودند.

خبرگزاری مهر 28 ژوئن 2020 گزارش داد که وجود جوی‌ها و فاضلاب روباز کوی سیاحی که در کنار خانه‌ها قرار دارند، باعث مرگ کودکان این منطقه می‌شود، کودکانی که به این جوی‌ها به چشم استخر نگاه می‌کنند.

بر اساس این گزارش، کوی سیاحی اهواز منطقه‌ای است که از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی بی‌بهره است و وجود فاضلاب‌های روباز و نبود شبکه فاضلاب، زندگی مشقت‌باری را برای اهالی آن رقم زده است به گونه‌ای که بازی کردن کودکان در فاضلاب‌های روباز و در آغوش کشیدن انواع بیماری‌ها، از دم دست‌ترین صحنه‌های روزانه زندگی در کوی سیاحی اهواز است.

خبرگزاری مهر در ادامه گزارش داد؛ جوهای روباز کوی سیاحی اهواز محل جولان انواع حیوانات جونده و حشرات است و آنها خطرات بی‌شماری را به مردم به خصوص کودکان این مناطق تحمیل کرده‌اند و بدتر آنکه این جوی‌های روباز هر مدت به مدت کودکی را طعمه خود می‌کنند.

کوی سیاحی یک متر فضای سبز ندارد، آتش‌نشانی و فرهنگ‌سرا و کتابخانه و پارک بازی هم ندارد. تقریباً هیچ‌چیزی از زندگی شهری در این منطقه دیده نمی‌شود چرا که مطالبه مردم به نیازهای اولیه زندگی برمی‌گردد. مطالبه مردم این منطقه به تکمیل شبکه فاضلاب و آب شرب و پایداری شبکه برق خلاصه شده است چیزی که حتی برخی روستاهای ایران دغدغه آن را ندارند. در کوی سیاحی آرزوی برخی اهالی آسفالت شدن خیابان‌هاست.