.
.
.

حمله توپ‌خانه‌ای ارتش ترکیه به شهر عین عیسی در شمال استان رقه سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه چهارشنبه 5 اوت 2020 از گلوله‌باران شهر عین عیسی طی حملات توپخانه‌ای ارتش ترکیه به شمال استان رقه سوریه خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ترکیه مستقر در پایگاه کورمزات از مناطق «نبع السلام» (چشمه صلح)، شهر عین عیسی در شمال رقه را گلوله‌باران کردند که تاکنون هیچ گونه اطلاعاتی مبنی بر خسارت‌های جانی احتمالی گزارش نشده است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه نیروهای ترکیه به همراه گروههای مسلح وابسته به آنکارا دوشنبه 3 اوت روستای سلیب قران در حومه تل ابیض در شمال استان رقه سوریه را نیز هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند که در پی آن حمله، هیچ‌گونه تلفات جانی گزارش نشد.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین یکم اوت نیز از گلوله‌باران توپخانه‌ای شهر عین عیسی توسط نیروهای ترکیه و گروههای وابسته به آن نیز خبر داده بود.

شایان ذکر است که بنا به اطلاعات دیدبان حقوق بشر سوریه عملکرد نیروهای ترکیه و گروههای مسلح وابسته به آن در بسیاری از مناطق سوریه به فاجعه‌های زیست محیطی و انسانی منجر شده است که این طرف‌های غیر نظامی و حقوقی را بر آن داشته تا به خاطر آن اقدامات، خواستار مجازات آنکارا و گروههای شبه‌نظامی وابسته به آن شوند.