.
.
.

بازدید مکرون از بندر ویران‌شده بیروت به همراه تیم فرانسوی جستجوی مفقودالاثرها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه صبح پنجشنبه 6 اوت در چهارچوب سفری که وزارت خارجه این کشور هدف از آن را تاکید بر همبستگی و «تنها نماندن لبنان در این شرایط دشوار» توصیف کرد، وارد بیروت شد و بلافاصله برای بازدید از مکان انفجار و خسارات به بار آمده به بندر بیروت رفت.

به گزارش رسانه‌های لبنان دو هواپیمای نظامی حامل تیم ویژه جستجوی مفقود‌الاثرهای در دریا و زیر آوار با تجهیزات کامل لجستیکی و پزشکی نیز همزمان با ورود مکرون وارد بیروت شده و از همان‌جا یکسره به بندر بیروت رفت تا کار جستجو و مقدمات لازم را فراهم سازد.

در حالیکه عناصر ارتش لبنان حفظ امنیت را در منطقه انفجار و سایر مناطق بیروت بر عهده گرفته است، مکرون به‌ همراه سفیر فرانسه در لبنان و جمعی از مسئولان لبنانی سرگرم بازدید از منطقه ویران‌شده بندر بیروت و مناطق مجاور هستند.

به گزارش رسانه‌های لبنان مکرون که بشکلی هدفمند با دست‌زدن به این سفر خواستار تجسم بخشیدن به شعار تاریخی «فرانسه مادر مهربان لبنان است» بوده و فرانسه را به عنوان نخستین کشوری نشان داد که عملا برای یاری لبنان دست به اقدام در بالاترین سطح زده، پس از پایان این بازدید به دیدار میشل عون رئیس جمهوری لبنان درکاخ بعبدا خواهد رفت.

شایان ذکر است که سفارت فرانسه در لبنان اعلام کرده چندین فرانسوی نیز در حادثه انفجار بندر بیروت در روز سه شنبه 4 اوت از جمله مفقود‌الاثرها هستند و یک مهندس فرانسوی نیز جزو کشته شدگان است.